ADÜ Hastanesi'nin borcu belli oldu: 179 milyon lira...

ADÜ Hastanesi'nin borcu belli oldu: 179 milyon lira...

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Hastanesi'nin 179 milyon 599 bin 756 lira borcu olduğu açıklandı.

ADÜ Rektörü Prof. Dr. Bülent Kent, yardımcıları Prof. Dr. Cemal İyem ve Prof. Dr. Nuh Kılıç ve Genel Sekreter V. Dr. Öğretim Üyesi Ahmet Fatih Hacıyusufoğlu, ADÜ Hastanesi'ni ziyarette bulundu.

Hastane Başhekimi Doç. Dr. Mücahit Avcil ile Başhekim Yardımcıları Doç. Dr. Ali Duman ve Doç. Dr. Mustafa Gök, hastanenin mevcut durumu ile ilgili bir sunum gerçekleştirdi.

Yapılan sunumda hastanenin üç ve altı aylık stratejik planları anlatılarak, yapısal ve mali durumu hakkında bilgi aktarıldı. Hastanenin zemin katı (Erişkin ve Çocuk Acil) tam, ikinci ve üçüncü katı kısmen hizmete girmiş, beş katlı yeni hizmet binasının (C Blok) açılamamış birinci (ameliyathane ve iki yoğun bakım), ikinci, üçüncü, dördüncü, beşinci katlarının üç ay içinde tamamen hizmete gireceği kaydedildi.

Hastane Başhekimi Doç. Dr. Mücahit Avcil gerçekleştirdiği sunumunda, "Yeni bina sayesinde anjiografi ve tüm ileri kardiyak işlemler, organ nakli, bölgenin en büyüğü olacak Kemik İliği Transplantasyon Ünitesi (44 yataklı hemotoloji servisi ve 10 yataklı kemik iliği ünitesi), Hibrit ameliyathanesine ve ileri seviye yoğun bakıma sahip Kalp Damar Cerrahisi Servisi, bölgemiz ve ülkemiz için son derece önemli olan ‘Çocuk Kalp Damar Cerrahisi Merkezi’, ‘Çocuk Kemik İliği Transplantasyon Ünitesi’ ile 22 yataklı Çocuk Yoğun Bakım Ünitesi modern, ferah Kemoterapi ve Onkoloji Servisimiz Aydın ve hinterlandımızda yaşayan halkımızın hizmetine girecektir." diye konuştu

Üniversite Hastanesinin devralınan mevcut durumu hakkında da bilgi verilen sunumda, yeni bina ile birlikte toplam hasta yatak sayısının 997 olacağı ve bu yatakların 164 adedinin yoğun bakım yatağı olduğu, polikliniklerde her ay ortalama 74 bin hastanın muayene edildiği, her ay ortalama 6 bin 400 yatan hastaya hizmet verildiği, aylık 4 bin 400 hastanın ameliyat olduğu aktarıldı. Sunumun devamında hastanenin yeni idare tarafından devralınıldığında, 1 Haziran 2023 tarihi itibari ile Maliye Bakanlığına bağlı Döner Sermaye Mali Yönetim sisteminden alınan verilere göre 179 milyon 599 bin 756 lira aktif borcu olduğu, servis yatak doluluk oranının yüzde 88, yoğun bakım yatak doluluk oranın yüzde 96, aylık sigorta ve nakit gelirleri ile çalışanlara ödenen ücretler konularında bilgi verildi.

ADÜ Rektörü Prof. Dr. Bülent Kent, hastaların daha etkin ve konforlu hizmet almasının önemine değinerek günlük akış içerisinde hastaların olanakları daha verimli kullanabilmelerinin amaçlandığını ve ADÜ Hastanesi adına yapılan hizmetlerin devam edeceğini belirtti. Ziyaretin devamında hastane içinde yer alan diğer birimleri gezen Rektör Prof. Dr. Bülent Kent ve hastane yönetimi, yapılacak yeni çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum
Önceki ve Sonraki Haberler