Aydın Ekonomisine Önemli Bir Kazanç Sağlayacak

Aydın Ekonomisine Önemli Bir Kazanç Sağlayacak

“Aydın Kestanesi” coğrafi işaret denetimin açılış toplantısına, Aydın Ticaret Borsası genel sekreteri Neslihan Duymaz ve proje memuru Seren Selvi, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü’nden mühendis Bünyamin Taşnak, Tarım ve Orman İl Müdürlüğü’nden ziraat

 “Aydın Kestanesi” coğrafi işaret başvurusu doğrultusunda oluşturulan, denetim komisyonu  tarafından  coğrafi işaret ürün etiketi kullanan üreticiler ziyaret edildi. Üreticilerin “Aydın Kestanesi coğrafi işaret etiketi kullanım şartnamesine uygunlukları denetlenerek,  üreticilere coğrafi işaret etiketi kullanımı ve gerçekleştirilen denetimin önemi aktarıldı.

 

Aydın Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Fevzi Çondur, 2010’da Türk Patent ve Marka Kurumuna  yapılan “Aydın Kestanesi” coğrafi işaret başvurumuz, 2014 yılında Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından tescile uygun görülmüştür. “Aydın Kestanesi”  coğrafi işaret başvurumuzdan, bu güne kadar birçok tanıtım çalışması yürütülerek, “Aydın Kestanesinin” bilinirliği arttırılmıştır.

 

Borsamız tarafından tanıtım çalışmaları devam etmektedir. Ayrıca, Avrupa Birliği Coğrafi İşareti alınması yolunda, başvuru işlemlerimiz tamamlanmış değerlendirme ve ilan süreci beklenmektedir. “Aydın Kestanesi” Avrupa Birliği coğrafi işaretinin” alınmasıyla, ülkemiz ve ilimiz ekonomisine önemli bir kazanç sağlayacaktır. Aydın Kestanesi coğrafi işaret belgesi ile üretim  yaparak, coğrafi işaret farkındalığını oluşturan  firmalarımıza teşekkür ediyorum İfadelerine yer verdi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler