Aydın'da hastanelerimizin durumu oldukça iyi

Aydın'da hastanelerimizin durumu oldukça iyi

AK Parti Aydın İl Başkanı Ömer Özmen koronavirüs salgını ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

AK Parti Aydın İl Başkanı Ömer Özmen, "Türkiye olarak şu ana kadar oldukça iyi ve başarılı bir çalışma yürütüyoruz. Burada en önemli etken tabi ki vatandaşlarımızın birçoğunun kendini izole etmesi, en azından bu konuda gayret göstermesidir. Bu hepimize düşen bir görevdir” dedi.

 

Özmen açıklamasının devamında şu ifadeleri kullandı.

“Bugün önlemlere uygun olarak sizlere sosyal medyadan seslenmek istedik,inşallah en kısa sürede bu sıkıntılı günleri atlatıp bir araya gelmek için de dua ediyoruz.Rabbim yar ve yardımcımız olsun.

 

Aydın ilimizde vakalarımız umre, yurtdışı temaslısı ve yurtiçi temaslılarından oluşmaktadır.Yurtiçi temaslılarımız içinde İstanbul ve İzmir illerimizden gelen vatandaşlarımız mevcuttur.Hastalarımızın 4 tanesi tedavi sürecini tamamlayarak taburcu olmuşlardır.İlimiz genelinde 341 kişi filyasyonda (yani olası temaslar nedeniyle risk altında olan kişilerin takibi) takip edilmekte olup filyasyon oranımız %97’dir. Ayrıca 5692 vatandaşımızın evde izolasyon takipleri devam etmektedir.

 

Sağlık Personelinin, bakmakla yükümlü bulunduğu kimselere olası bulaşmaları önlemek amacıyla kalacak yer temini çalışması yapılmış olup bu amaçla İlimiz Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüze bağlı yurtlarımızda, Aydın merkez ilçemiz olan Efeler’de üç öğrenci yurdu bu amaçla ayrılmış olup, Atatürk Devlet Hastanesi, Aydın Devlet Hastanesi ile Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi sağlık çalışanlarımıza tahsis işlemi ilgili müdürlüklerce gerçekleştirilmiştir.

 

YATAK DOLULUK ORANI YÜZDE 60

 

Diğer ilçelerimizde Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüze bağlı yurtların tahsisi sağlanmış olup ilçe düzeyinde sağlık çalışanlarımızın anılan yurtlara yerleştirme işlemlerinin  devam ettiği bilgilerini yetkililerden aldık. İlimizde bugün itibariyle  toplam tescilli yatak sayımız 3.210,  toplam yoğun bakım yatak sayımız 503, toplam ventilatör sayımız 318 olup, yatak doluluk oranımız ise % 60 dır.

 

Bu süreçte milletimizin kendisine has güzelliklerine de şahit oluyoruz. Nazilli ilçemizde ilçe başkanlığımız, Nazilli Ticaret Borsası ve Kaymakam Bey’in de katkıları ile 725 bin TL değerinde 17 adet ventilatör yani solunum cihazı ve 1 adet video laparaskopi cihazı Nazilli Devlet Hastanesi’ne teslim edilmiştir. Buradan bu hayra öncülük eden herkese ve katkı sağlayan hayır sahiplerine de ayrıca teşekkür ediyorum.

 

BU GÖREV HEPİMİZİN

 

"Türkiye olarak şu ana kadar oldukça iyi ve başarılı bir çalışma yürütüyoruz. Burada en önemli etken tabi ki vatandaşlarımızın birçoğunun kendini izole etmesi, en azından bu konuda gayret göstermesidir. Bu hepimize düşen bir görevdir. Sadece sağlık çalışanları değil, sadece polisimiz jandarmamız değil, sadece VEFA grubu ekipleri değil, sadece Belediye çalışanları değil hepimiz birer birey olarak aslında çok önemli bir sorumlulukla karşı karşıyayız. Herkes kendisini bir pozitif vaka gibi görüp buna göre önlem alırsa bu iş daha kolay olacak. Sadece kendimiz için değil herkes için sorumluluğumuz var. Hiç kimse bana bir şey olmaz deme hakkına sahip değil. Özellikle önümüzdeki bir hafta 10 gün içerisinde hepimiz bu hassasiyetle davranırsak Türkiye'deki salgının yayılma hızını çok daha aşağılara çekip ölüm oranlarımızı da yine düşük bu seviyelerde tutabiliriz.

 

Temennimiz de budur. Vaka sayısının artıp artmayacağını siz hemşerilerimizin evde kalıp kalmaması belirleyecek. Aydın’ın bu süreçteki bu iyi durumunun bu saatten sonra da devam edip etmeyeceğini de biz belirleyeceğiz. Ama görüyorum ki maalesef sokaklarda çok önemli bir hareketlilik var. “Lütfen biraz sabır.” Bir çağrımda Aydın’a gelecek olanlara, lütfen bir müddet Aydın’a gelmeyin. Bu iş bitsin Aydın’ın güzelliklerinin tadını sağlık içinde sonra hep beraber görelim, tadalım, gezelim inşallah.  

 

AYDIN’DA HASTANELERİMİZİN DURUMU İYİ

 

Her hal ve şartta sosyal mesafeyi korumalıyız. İşi olmayanlar dışarıya çıkmamalı varsa işi bitince hemen evine dönüp izolasyona da dikkat etmelidir. Genel olarak Türkiye'de sağlık sistemimizin çok iyi durumda olduğunu bu süreçte tekrar gördük. Aydın'da hastanelerimizin durumları oldukça iyi çok şükür.

 

Tüm teşkilat kademeleri olarak nöbetlerimize devam ediyoruz. Teşkilatlarımız açık ancak hemşerilerimizden ricamız bu süreçte olabildiğince teması az tutmak zorundayız. 65 yaş üstü ve kronik rahatsızlığı olan vatandaşlarımızın “Evde Kal!” çağrısıyla onları korumaya çalışıyoruz. Onların hizmetini de bir taraftan kaymakamlıklarımızın yürüttükleri çalışmalar, bir taraftan belediyelerimizin yürüttüğü çalışmalarla, bir taraftan da teşkilat mensuplarımızla gelen taleplerin karşılanması doğrultusundaki çalışmalarımız devam ediyor. 65 yaş üstü üyelerimize bu süreçte telefon ile ulaşıp hallerini hatırlarını sorduk, şimdi de tüm üyelerimizi arayacağız, üyelerimiz ile ilişkilerimizi güçlendireceğiz.

 

Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ın “Biz Bize Yeteriz TÜRKİYEM” sloganıyla başlattığı kampanya önemli bir birliktelik projesidir. Buradan tüm teşkilatlarımıza ve bu kampanyaya destek vermek isteyen hemşerilerimize bu kampanyaya katılma çağrısında bulunuyorum. Bu süreçte Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminin ne kadar etkin ve karar alma süreçlerinin ne kadar hızlandığını da birlikte görüyoruz. Cumhurbaşkanımızın liderliğinde, kabinemiz ile alınan hızlı kararlar doğrultusunda bu salgını da Allah’ın izniyle en kısa zamanda atlatacağız” buna yürekten inanıyoruz. Tedbirler dahilinde sağlıkla, sağlıcakla “Evde Kal” Aydın.”

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler