Aydın'da selamınızı alacak insan bulamayacaksınız

Aydın'da selamınızı alacak insan bulamayacaksınız

CHP Aydın İl Başkanı Ali Çankır, AK Parti İl Başkanlığı’nın JES ile ilgili yaptığı açıklamaya yanıt verdi.

Cumhuriyet Halk Partisi Aydın İl Başkanı Ali Çankır, yazılı olarak yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi.

 

“AK Parti Aydın İl Başkanlığınca, geçtiğimiz gün yapılmış olan açıklama ilimizin geçtiğimiz yıllar içinde AK Parti iktidarı ve bu iktidarın ilimizdeki temsilcilerinin beceriksizlikleri nedeniyle 25. sıradan 40. sıralara kadar geriletilmesi yetmezmiş gibi, şehrimizin geleceğini teslim almak isteyen jeotermal lobisine düzdükleri methiyelerle dertlerinin tasalarının hiçbir zaman Aydın olmadığını bize göstermiştir.

 

Bu şehirde yaşayan 1 milyonu aşkın insan, jeotermal santrallerle ilgili yek vücud olup; “biz bu santralleri ilimizde istemiyoruz” , “çocuklarımızın kaderini başkalarının eline bırakmak istemiyoruz” diye haykırdıkça, AKP temsilcilerinin yaptıkları hatadan dönmek adına yol aramak yerine, jeotermal lobisinin avukatlığını yapıyor olmaları, AK Parti’ye çeşitli nedenlerle oy vermiş olan hemşerilerimizi de kahrediyor.

 

AK Parti’de siyaset yapan ve çeşitli görevlerde bu partide Aydın adına yöneticilik yapan arkadaşlarımıza buradan seslenmek istiyorum:

 

Aydın namına politika ürettiğini iddia eden hiç kimseye, hatta siyasi rakibimiz dahi olsanız, sizlere de; jeotermal lobisinin uydusu olmak yakışmıyor. Lütfen bu lobinin yörüngesinden çıkın, bunca yıl yapılmayan şehir hastanesine, Türkiye’de yeni hizmet binası olmayan birkaç ilden birisi olarak kalmış Aydın Adliye binasına, 6 ayda bir temcid pilavı gibi ısıtıp ısıtıp bir türlü başlamadığınız otoyol projesine, artık sizin dahi üzerinden siyasi masal okumayı bıraktığınız havalimanına yoğunlaşın…Suriye’den ithal edilen zeytinyağının Aydın zeytin üreticisine zararını telafi edin...

 

Çevre Şehircilik Bakanının topu taç çizgisinden yuvarlama gayretlerinin ayıbını Sn. Bakana, “EBRD’den para aldık ölçüm yaptırıyoruz” demek suretiyle, uzatmalara oynayanların yükümlülüğünü de “yolculara” bırakın…

 

Aksi takdirde daimi ikametiniz Ankara’da oturma hakkını kaybedeceğiniz bir dahaki seçimlerin ardından dönmek zorunda kalacağınız Aydında selamınızı alacak insan bulamayacaksınız…”

                                                     

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler