BECERİKSİZLİĞİNİ BAŞKASINI SUÇLAYARAK GİZLEYEMEZSİN

BECERİKSİZLİĞİNİ BAŞKASINI SUÇLAYARAK GİZLEYEMEZSİN

CHP Nazilli İlçe Başkanı Serkan Sevim, Aydın Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı İtfaiye ekiplerinin yangına geç müdahalede bulunduğunu öne sürerek ihmal olduğunu söyleyen AK Parti Aydın Milletvekili Bekir Kuvvet Erim'e sert bir dille yanıt verdi.

Cumhuriyet Halk Partisi Nazilli İlçe Başkanı Serkan Sevim, geçtiğimiz günlerde Nazilli''ye bağlı Işıklar Mahallesi’nde çıkan ve 8 evi kül eden yangının ardından geç müdahalede bulunulduğunu söyleyerek Aydın Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı İtfaiye ekiplerini suçlayan AK Parti Aydın Milletvekili Bekir Kuvvet Erim'e yanıt verdi.

 

Sevim yaptığı açıklamada, yaşanan acı olayın üzerinde dahi siyaset yaptığını belirttiği AK Partili Vekil Erim'e "Siz Sarayın değil, milletin vekilisiniz" dedi.

 

MİLLETİN VEKİLİ ANCAK MİLLETLE ALAKASI YOK

 

Sevim açıklamasında, "Milletin vekili ancak milletle alakası yok. Yaklaşık 5-6 evin yanıp kül olduğu, insanların canını zor kurtardığı, Işıklar mahallemizin bir facianın eşiğinden döndüğü bir olayın ardından talihsiz bir şekilde açıklama yaparak kendine bir siyaset yapma alanı yaratma çabası içine giren AK Parti Milletvekili Bekir Kuvvet Erimi anlamakta zorlanıyoruz. Sabah 03.00 civarı başlayan ve Işıklar mahallemizin yapısı itibariyle zemin katların odun depoları olarak kullanılması nedeniyle çok kısa bir sürede yayılan yangının haber verildiği andan itibaren hem Nazilli Belediye Başkanımız Kürşat Engin Özcan hem de Aydın Büyükşehir Belediye İtfaiye Daire Başkanı Serdar Adanır olay yerine gelmişlerdir.

 

Tüm birimleri seferber ederek yangının söndürülüp, soğutulması ve daha geniş bir alana yayılmasını engellenmesi sağlanana kadar olay yerinde kalmışlardır. Sabaha kadar Nazilli Belediyesi ve Aydın Büyükşehir Belediyesinin tüm birimleri yangın yerinde gerekli müdahale, önlem ve incelemeler yaparak görevlerini layıkıyla yapmışlardır. Olay yeri ziyaretimizde yangından etkilenen vatandaşlarımız ve mahalle muhtarımızla yaptığımız görüşmelerde hem Nazilli Belediyesi hem de Aydın Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin insanüstü bir mücadeleyle yangına gerekli tüm müdahaleleri yaptığını ve herhangi bir ihmalin olmadığını ve daha büyük bir faciaya dönüşmesini engellediklerini anlatmışlardır.” ifadelerini kullandı.

 

SİZ SARAYIN DEĞİL MİLLETİN VEKİLİSİNİZ

 

Sevim açıklamasını şu ifadelerle tamamladı. “Tek tesellimizin can kaybımızın yaşanmadığı bu talihsiz olaydan siyaset devşirmeye çalışan AKP Milletvekili sayın Bekir Kuvvet Erim'i kınıyorum. Sayın Erim acının rengi ve siyaseti olmaz. Dayanışmaya en çok ihtiyaç duyduğumuz bu günlerde hizmet ve yatırım getirmedeki beceriksizliğinizi her daim Aydın halkının yanında olan büyükşehir belediye ekiplerini ve yangına müdahalelerde tescilli bir başarısı olan aydın itfaiye personellerini suçlayarak gizleyemeyeceksiniz. Seçildiğiniz bölgenin hiçbir derdine çözüm bulamadınız. Adınızın İstihdama, üretime, yoksulluğa, çevre sorunlarına ve çiftçi sorunlarına çözüm yaratan biri olarak anılmasını sağlayacağınıza, eski polis okulu arazisini millet bahçesine çevirmek için 10 milyon Türk lirasına yakın bir bedelle İstanbul’da yaptığınız ihaleyle anılmasını sağladınız. Zamanınızı oturup Aydın Büyükşehir Belediyesinin verdiği hizmetlerde açık arayıp harcayacağınıza halkın size emanet ettiği vekilliği layıkıyla yaparak hizmet üretin. Unutmayın siz sarayın değil milletin vekilisiniz" ifadelerine yer verdi.”

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler