Bu çağrıya kulak ver Aydın

Bu çağrıya kulak ver Aydın

Aydınlı İş Adamı Rıdvan Eşin, bir arkadaşıyla üniversite öğrencileri üzerine gerçekleştirdiği sohbetin ardından, önemli bir çağrıda bulundu.

Aydın’ın tanınmış iş adamlarından Rıdvan Eşin, bir arkadaşıyla gerçekleştirdiği sohbet sırasında üniversite öğrencilerinin yaşadığı ekonomik sorunları öğrenince duygusal bir çağrıda bulundu. Eşin sosyal medya hesabından paylaştığı gönderide şu ifadelere yer verdi.

 

BANA 10 LİRA VERİR MİSİNİZ?

 

Geçen gün üniversitede öğrenci işlerine bakan bir kardeşimiz ile üniversitede öğrenim gören öğrencilerin durumu üzerine biraz konuştuk.

 

İÇİM PARÇALANDI…

 

-Çok başarılı olmasına rağmen ayda 100 TL dahi geliri olmayan öğrenci…

-Işıklı'daki yurttan yürüyerek üniversiteye gelen öğrenci...

-Burada aldığı 300 TL bursun yarısını ailesine göndermek zorunda kalan öğrenci…

 

YUH ARTIK BU KADAR MI DEDİM, BU KADAR DEDİ

 

Kendi adıma, bu memlekette yaşayan herkes adına utandım, üzüldüm. Bize yazıklar olsun.

 

Bu sebeple de bu kardeşlerimizin sesini hem size hem kendime duyurmaya karar verdim.

 

Bunun için Aydın ili ve genelinde yaşayan 1.250.000 kişiden sadece 5 bin tanesi aylık 10 TL verse, bir ayda 50.000 TL yapar. Biz de bunun üzerine 10 bin koyalım, ayda 60 bin yapar. Toplanan bu para ile her öğrenciye ayda 400 TL burs verilse, 150 öğrencinin bir ay boyunca kimseye muhtaç olmadan asgari düzeyde yaşamasına imkan sağlanır. Gelin hep beraber el ele verelim. Aydınımıza misafir olarak gelmiş bu kardeşlerimize sahip çıkalım.

 

Bizler için ayda 10 TL hiç kimseyi rahatsız etmez ama toplamda 150 öğrenci için hayat birden değişir ve onlar için büyük bir fayda sağlanmış olur.

 

Şuan Kasım ayındayız. Haziran ayına kadar 8 ay var ve 8 ayda 10 TL den toplam 80 TL ödemiş olacağız ama 150 kardeşimiz çok mutlu olacak.

 

150 ÖĞRENCİ İÇİN HAYATI DEĞİŞTİRMEYE VAR MISINIZ?

 

Herhangi bir siyasi parti, cemaat, şahıs veya kurum adına olmaksızın, sadece hayırsever Aydınlılar tarafından ihtiyaç sahibi öğrenci kardeşlerimize destek amaçlı yapalım bu işi.

 

Üniversite tarafından burs verilecek öğrenciler belirlenirken, onların hangi partiden, hangi düşünceden ya da nereli olduğuna bakılmaksızın, ihtiyaç durumuna göre hareket edileceğine bütün kalbimizle inanıyoruz.

 

Ödemeler üniversite bünyesinde toplansın ve burs verilen kardeşlerimizin de ismi burada yayınlansın ki, kimsenin kafasında şüphe kalmasın.

 

İYİLİK YAŞASIN Kİ, İNSAN YAŞASIN...

 

Biz birbirini seven iyi ve kötü günde birbirinin yanında olan bir milletiz. Paylaşmayı seven, merhametli, duygusal, her zaman düşenin elinden tutmaya çalışan asırlık bir geleneğin çocuklarıyız.

 

Bana ne demedik, demeyeceğiz.

 

Bu sebeple, Aydın'da ki tüm dostlarımızı bu iyilik rüzgarına katılmaya davet ediyorum. Önümüzdeki hafta içerisinde bu kardeşlerimizle ilgili üniversitede açılacak hesap numarası bilgilerini paylaşacağım.

 

O zamana kadar bu kampanyaya destek verecek Aydınlı hemşehrilerimiz, sayfama mesaj atıp, iletişim numaralarını ve isimlerini paylaşsınlar lütfen.

 

Hepinize sağlıklı, huzurlu ve Allah'tan başka kimseye muhtaç olmayacağınız bir yaşam diliyorum.

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler