Buharkent'e hizmet yapılmasını engelliyorlar

Buharkent'e hizmet yapılmasını engelliyorlar

Aydın Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Barış Altıntaş, yaptığı yazılı açıklamayla Buharkent Belediye Başkanı Mehmet Erol’a tepki gösterdi. CHP’li Altıntaş, “Buharkent Belediye Başkanı’nın amacı hizmeti engellemek” dedi.

Buharkent Belediye Başkanı Mehmet Erol’un Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin Buharkentlilere hizmetini engellemeye yönelik hamlesine CHP’li Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Barış Altıntaş tepki gösterdi. Yazılı bir açıklama yapan Altıntaş, “Son günlerde Buharkent Belediye Başkanı ne yazık ki hep ucuz siyaset ve iş yaptırmama gayretiyle gündeme gelmeye başladı. Buharkent ilçemizde bulunan ve Buharkent merkezde içme suyu sağlanan deponun bulunduğu alanla ilgili hizmetin verilmesini engellemek adına elinden geleni yapıyor” dedi.

 

ENGELLEMEYE ÇALIŞIYOR

 

Başkan Erol’un engellemeye çalıştığı alanla ilgili bilgi veren Altıntaş, “Peki gerçekte tescil harici olan, kamu ortak malı olan bu alanlarda ne var? Az evvel de bahsettiğim gibi, Buharkente içme suyu sağlayan su deposu, ve bu depoda herhangi bir arıza çıkması ihtimaline karşı, anında müdahale edilebilmesi amacıyla bulundurulan malzemeler ve bu malzemelerin muhafaza edildiği prefabrik. ASKİ Genel Müdürlüğü halkımız kesintisiz hizmet alabilsin diye tutuyor o malzemeleri orda. Ha bir de seferine başlamadan Aydın Büyükşehir Belediyesine ait sarı sarı civcivler orada duraklıyor. Bunlara takılmış beyefendi” dedi.

 

HİZMET YARIŞI ÜZERİNDEN SİYASET YAPIN

 

“Tüm bunları birlikte değerlendirdiğimizde karşımıza ne çıkıyor peki? Vatandaşa götürülmek istenen hizmeti çekemeyen hatta alenen engellemeye çalışan bir belediye başkanı. Bütün bunların temelinde olan bir başka sorun ise Buharkent belediyesi personelinin vatandaştan aldığı 100 tl ve üzerine vatandaşın evinin fotoğraflanarak bir de utanmadan haber yaptırılmasının yarattığı kuyruk acısı. Bu alanda kamu hizmeti veriliyor Mehmet Erol kamu hizmeti, hem de halkın en temel ihtiyacı olan su hizmeti... Her şeyi bitirdin de vatandaşın çeşmesinden akan suya mı göz diktin? Siyaset yapacağım diye hangi hakla vatandaşın aldığı hizmete mani olmaya çalışırsın? Senin belediyene ait yapıların durumu ne hem? Hiç araştırdın mı ? Şimdi ben de sana soruyorum senin yapılarında hiç aykırılık var mı yok mu? Kamu hizmetiyle uğraşılmaz, siyaset yapacaksanız da hizmet yarışı üzerinden yapın, hizmeti engellemekle abad olunmaz uyarıyorum sizi. Hizmet edin, görev yaptığınız şehri yaşayın, hatta o şehirde yaşayın... Gerçi o kısmı sizin için zor değil mi?” dedi.

 

Buharkent Belediye Başkanı Mehmet Erol’un Denizli’de yaşadığını belirten Altıntaş, “Denizli’de yaşayıp Buharkent’ de belediye başkanlığı yapmaya çalışmak... Allah’tan şehirlere giriş çıkışlar serbest bırakıldı da her gün Denizli Aydın arası izin almak derdinden kurtuldunuz değil mi? Taşıyın evinizi de kurtulun bu dertten sayın başkan, maazallah yarın bir gün yine yasak gelir, kalırsınız Denizli’de gelemezsiniz işinize” dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler