CHP'den Dikkat Çeken Ziyaret

CHP'den Dikkat Çeken Ziyaret

CHP Aydın Milletvekilleri Bülent Tezcan, Süleyman Bülbül ve CHP Aydın İl Başkanı Ali Çankır, Aydın Ziraat Odası'nı ziyaret etti. Ziyarette üreticilerin sorunlarını dinleyen vekiller, sorunların çözümü için el birliğiyle hareket edeceklerini ifade etti.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Aydın Ziraat Odası Başkanı Mehmet Kendirlioğlu, Aydınlı çiftçilerin yaşandığı sorunlarının yer aldığı dosyayı vekillere teslim etti. Kendirlioğlu, "Büyükşehirle tarımda iç içe olmak istiyoruz. Bu ziyaret inşallah bir başlangıçtır. Nüfusunun geçiminin yüzde ellisi tarım olduğu için büyükşehirle ve vekillerle iç içe olmak gerekir. Pamuk tarımı çok meşakatli olduğunu, pamuğu bırakan çiftçi geri dönmez bunu hükümete bildirdik ama bize geri dönen olmadı. Primler konusunda yaşadığımız sıkıntılar biran önce giderilmeli. Sıkıntılarımızı dosyaladık bunu da vekillerimize sunduk" dedi.

 

 

Yasama yılı başlamadan önce sivil toplum kuruluşlarının sorunlarını dinlediğini ve çözüm yollarını aradıklarını ifade eden CHP PM Aydın Milletvekili Bülent Tezcan, bölgenin verimli kaynaklarının doğru kullanılmadığını ifade etti. Tezcan, "Eleştirileriniz tabi ki olacak. Yarın yeni yasama yılı. Yasama yılı olmadan önce ve sonra sivil toplum kuruluşlarını ziyaret edip sorunlarını ve çözüm yollari için ziyaret ediyoruz. Okulda bize Türkiye kendi kendine yeten bir ülkedir diye öğretirler. Ama bugün Türkiye ithalat lobisine teslim edilmiştir. En temel sorun buradan kaynaklanıyor. Tarımı Türkiye'de hak ettigi yere taşırsak yoksulukla mücadele etmiş oluruz. Her şey bir tarafa tarım desteği yasada geçmesine rağmen o destek verilmiyor.

 

 

Yanlış tarim, enerji, siyaset nedeniyle bölgenin verimli kaynakları doğru kullanılamıyor. Aydın gibi bir yerin yuzde 80'i jeotermale emenet edilemez. Temiz enerjiye karşı değiliz. Bunun için inciri, cevizi, zeytini heba edemeyiz. Toprağımızın geleceğini savunmak zorundayız. Jeotermal herkesin sorunu" diye konuştu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler