ERÜRKER: Saygı ve Edep çerçevesinde eleştirilere sözüm yok

ERÜRKER: Saygı ve Edep çerçevesinde eleştirilere sözüm yok

Deva Partisi Aydın İl Başkanlığı’na atanan Hakan Çağlar Erürker açıklamalarda bulundu.

Erürker, "Eleştiri demokrasilerin olmazsa olmazıdır. Edep dairesinde kaldığı, iftira ve hakaret içermediği müddetçe yapılan her eleştiriyi saygıyla karşılamak siyaset kurumu ve siyasetçi olmanın gereğidir" dedi.

 

Erürker yazılı olarak yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı.

 

"Kıymetli Hemşerilerim, Aziz Aydınlılar;

 

DEVA Partisi Aydın Kurucu İl Başkanlığı şahsıma tevdi edilmesinden itibaren tebrik eden ve desteklerini belirten hemşerilerime müteşekkirim. Seviyeyi koruyarak eleştiri ve düşüncelerini belirten hemşerilerime de teşekkür ederim. Eleştiri demokrasilerin olmazsa olmazıdır. Edep dairesinde kaldığı, iftira ve hakaret içermediği müddetçe yapılan her eleştiriyi saygıyla karşılamak siyaset kurumu ve siyasetçi olmanın gereğidir. 

 

“Önce Türkiye” diyerek kurulan her yeni partiye “ülkemiz için bir zenginlik” olarak bakılması gerektiğini, siyasetin ise “iyilikte yarışmak için yapılması” gerektiğini düşünüyorum. 

 

Haklı ve yerinde olarak “el elden, akıl akıldan üstündür” buyurmuş atalarımız. Türkiye’nin bugün içinde bulunduğu durumda; ekonomimiz tıkanmış; demokrasimiz ve adalet sistemimiz alarm vermektedir. Milletimiz geçim derdine düşmüş; kutuplaştırma, ayrıştırma ve halkın sorunlarıyla ilgisi olmayan kısır siyasi çekişmeler ve suni gündemlerden yorgun düşmüştür. Gençlerimiz ve kadınlarımız geleceklerinden kaygılı, emeklilerimiz ve yaşlılarımız hayat pahalılığıyla mücadele etmektedir.

 

Milletimizin siyasetten beklentisi hamaset, laf kalabalığı, başkalarını suçlayarak mazeret üretme değil; kanayan yaralara merhem, deva olunmasıdır. Yola çıkış gayemiz, ortak akla dayalı bir yönetim anlayışıyla, çocuklarımız ve gençlerimizin geleceğe umutla baktığı, milletimizin barış ve huzur içinde yaşadığı saygın ve güçlü bir Türkiye idealini gerçekleştirmektir.

 

Deva Partisi’nde İl Başkanı tespitlerinde katılımcı ve çoğulcu demokrasinin gereği olarak halkın görüş ve eğilimlerinin belirleyici olduğu herkesçe malumdur. Bu kapsamda şahsımı DEVA Partisi Kurucu İl Başkanlığına öneren kıymetli Aydınlı hemşerilerime teşekkürlerimi sunuyorum. 

 

DEVA Partisi Aydın Kurucular Kurulunda yer alan kıymetli arkadaşlarımız ile birlikte, 

en kısa zamanda teşkilatlarımızı ortak akılla oluşturacağız.Tüm hemşerilerimi müreffeh Türkiye, mutluluğun şehri Aydın hedefiyle, birlikte ter dökmek için teşkilatlarımızda yer almaya ve partimize üye olmaya davet ediyorum."

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler