GESİFED Aydın Basını ile buluştu

GESİFED Aydın Basını ile buluştu

Güney Ege Sanayi ve İş Dünyası Federasyonu (GESİFED) Başkanı Oktay Mersin Aydın'da düzenlenen toplantıda iş dünyasının art arda gelen zamlardan oldukça etkilendiği belirtti.

A+A-

GASİFED yönetim kurulu Aydın’da toplandı. Toplantı öncesi federasyonun yönetim kurulu basın mensupları ile bir araya geldi. Düzenlenen basın toplantısında GASİFED’in mevcut çalışmaları ve gelecek planları hakkında bilgiler verildi. Toplantıya GESİFED Başkanı Oktay Mersin ile GESİFED Yönetim Kurulu üyeleri Şule Yılmaz, Özlem Köseoğlu, Bilal Ülker ve Utku Uyanık, Aydın Genç İş İnsanları Derneği (AYGİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Semih Çakır, Didim Genç İş İnsanları Derneği (DİGİAD) Başkanı Serhat Cengiz, Kuşadası Genç İş İnsanları Derneği (KUGİAD) Başkanı Mehmet Buğra Atınç ve Aydın Girişimci Kadınlar Derneği (AGİKAD) Başkanı Senem Barut katıldı. 

ÜRETİCİLERİN ZAMLAR NEDENİYLE MALİYETLERİNİ KARŞILIMAZ HALE GELDİ

GASİFED Başkanı Oktay Mersin, ekonomik gelişmelerle ilgili açıklamalarda bulundu. 
Üreticilerin zamlar nedeniyle maliyetlerini karşılayamaz hale geldiğini söyleyen Oktay, “Şu anda iş insanları para kazanıp kazanmadığını bilmiyor. Bunu kendi firmamızda da konuşuyoruz. Para kazanıyor muyuz kazanmıyor muyuz bilmiyoruz. Enerji fiyatlarının ciddi şekilde artması sebebiyle piyasada ciddi bir durgunluk var. Bir şekilde ticaret dönüyor fakat para kazanıyor muyuz bilmiyoruz” dedi. 

İKTİSAT KURALLARINI TAM UYGULAMAMIZ GEREKİYOR

İktisat kurallarını tam olarak uygulanması gerektiğini belirten Başkan Oktay, "İktisat kurallarını tam uygulamamız gerektiğini düşünüyorum. İktisat kurallarının doğru uygulanmadığını ben buradan söyleyebilirim. Bu politikalar doğru bir şekilde uygulandığı takdirde Türkiye’nin önü kesinlikle açık. Üretim ekonomisini ve ihracatımızın şaha kalkması mümkün. Dünyada enflasyon ve durgunluk elbette var, bize katlanarak geri gelmesi de ayrı bir sıkıntı. Bunu da doğru politikalarla düzelteceğiz diye düşünüyorum.” İfadelerini kullandı.

whatsapp-image-2022-09-28-at-16-37-19.jpeg

whatsapp-image-2022-09-28-at-16-37-20.jpeg

whatsapp-image-2022-09-28-at-16-38-59.jpeg

whatsapp-image-2022-09-28-at-16-39-40.jpeg

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.