Güzel memleketimizi yok etmekle meşguller

Güzel memleketimizi yok etmekle meşguller

CHP Söke İlçe Başkanı Ali Kemal Özcan, Aydın’da bulunan jeotermaller ve kurulması planlanan balık çiftlikleri ile ilgili yazılı açıklama yaptı. Özcan, “Büyük Tarihçi Herodot’un binlerce yıl öncesinden dediği “Bizim yeryüzünde bildiğimiz en güzel gökyüzünü

Özcan açıklamasında şu ifadeleri kullandı.

 

Sayın valimizin dediği gibi o yolcu biz hancıyız onun için kendisinden daha temkinliyiz, daha önemsiyoruz. Havamızı doğamızı kirletmek istemiyoruz. Jeotermal Santrallerinin enjeksiyon kısmını uygulamamakta ve zehirli suyu Menderes Nehrine bağlanan dere kollarına bırakmaktadır, bu sebeple öncelikle ilimizde kanser vakalarında yükseliş olduğu gibi, incirde analizlerde kükürt oranının yükselmesi ürünün dalında kurumadan çürümesi gibi sorunlar gözükmektedir. Yine yolcuları ilgilendirmeyen bir konu işte.

 

Hancıların kanayan yarası

 

Kimyasal açıdan yüklü olan suyun döküldüğü Büyük Menderes Nehrinin beslediği tarım alanlarındaki faciayı ve yer altı içme sularının kirlenmesini getirmektedir. İşini düzgün yapıyorlarsa bu sonuçlar nereden çıkıyor.

 

AK Parti iktidarı yenilenebilir enerji adıyla hayatın kaynağını yok etmekte yarış ediyor. Özellikle Jeotermal enerji namıyla yaptıkları ile yaşadığımız bu güzel memleketi yok etmekle meşgul. Yolcunun derdi bir biz hancıların öylemi havadan sonradan birde suyumuza göz diktiler.

 

Turizm, tarih ve doğa cenneti Didim; kurulması planlanan balık çiftlikleri ve su ürünleri OSB yatırımları ile tehdit altında... Sürdürülebilir olmayan bu yatırımdan tek bir hedef var; yolcuların hayallerine bölge potansiyelini kurban etmek var. ekolojik yaşama darbe vurma hevesi, bölgenin turizm ve doğa potansiyelinin en büyük düşmanıdır.

 

Yaşadığımız her ortamı kirleten, ağaca düşman, canlıya kin ve kadına nefretle bakan AK Parti iktidarı ve onun otobüsünün yolcuları bunları kendilerine hak görmektedir. Aydının doğasına denizine turizmine yaşamına göz koyanlar bilmeliler ki; yuvasını yıktığı kuş, doğasından ettiği balık, ağaca zehir solutan hava ve insanlığı hasta eden iklim onları yenecektir. Doğanın bu galibiyeti yalnız AK Parti iktidarını değil yolcuları da yenecektir."

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler