İstedikleri Kadar Yasaklasınlar

İstedikleri Kadar Yasaklasınlar

CHP Aydın Milletvekili ve Adalet Komisyonu üyesi Süleyman Bülbül Ekoloji Birliği’nin mitinginin Ankara Valiliği tarafından yasaklanmasına tepki gösterdi. Bülbül “Ankara Valisi kendini sıkıyönetim komutanı sanıyor. Hak, hukuk bilmezlikte Türkiye

 

      Cumhuriyet Halk Partisi Aydın Milletvekili ve Adalet Komisyonu üyesi Süleyman Bülbül,  Ankara Valiliği’nin ekoloji Birliği’nin düzenlediği KESK, DİSK, TTB ve TMMOB’un destekçisi olduğu mitingi yasaklama kararının Anayasa’yı ihlal ettiğini belirterek, “Toplantı ve gösteri yürüyüşü hakkı da, Protesto da fikir açıklama da Anayasal haktır. Ancak siyasal iktidar bırakın hak, hukuk bilmeyi aksine tüm anayasal ve yasal hakların yurttaşlar tarafından kullanılmasını engellemektedir. Bu karar da bunun örneğidir. Ankara Valisi kendini sıkıyönetim komutanı sanıyor. Hak, hukuk bilmezlikte Türkiye tam bir karanlık çağ yaşıyor” dedi.

 

GÖRÜNEN KÖY KILAVUZ İSTEMEZ

 

Bülbül sözlerini şu ifadelerle tamamladı. “Yani Yargı Paketleri ile reform adı altında ifade özgürlüğünü genişletiyoruz deyip miting yasaklamak işte bu zihniyetin işidir. Görünen köy kılavuz istemez. Saray rejimi OHAL uygulamalarını devam ettirerek kendinden olmayan muhalif seslere 17 yıllık iktidarında izin vermedi, vermeyecekte. Ama istedikleri kadar yasaklasınlar bu ülkenin vicdanlı insanlarını, toprağına, suyuna, havasına sahip çıkan, doğa katliamına yol açan şirketlerin değil yaşam hakkını, sağlık hakkını savunan insanlarını susturamayacaklar.

 

 Halkın haklı taleplerine karşı bu kararı verenlerin tarihte yazıldıkları sayfalar bellidir. Ankara Valisi de şimdiye kadar verdiği sayısız hukuksuz kararla bu sayfalarda yerini çoktan almıştır.”

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler