İYİ Partili isimden Karakaş'a salvo

İYİ Partili isimden Karakaş'a salvo

Aydın Büyükşehir Başkan Aday Adayı İYİ Parti'li Bekir Aydın, İYİ Parti Aydın Milletvekili Ömer Karakaş'ı sosyal medyadan çok ağır sözlerle eleştirdi.

Seçim sürecindeki başarısızlıkların sorumlusu olarak Ömer Karakaş’ı sorumlu tutan Bekir Aydın, “Aydın ile Aydınlı ile ve Aydın’da yaşayanlar ile en küçük bir empati taşımadığı açıktır” diye konuştu.

Bekir Aydın sosyal medya hesabında şu ifadelere yer verdi:

"31 Mart 2024 tarihinde yapılan yerel seçimlerde Aydın’daki başarısızlığın 1'inci derecede sorumlusu Genel Başkan kontenjanından Aydın İYİ Parti Milletvekili seçilen milletvekilidir. Kendisi Umurlu’nun yolunu bilmez, Aydın ile Aydınlı ile ve Aydın’da yaşayanlar ile en küçük bir empati taşımadığı açıktır. Sözkonusu vekil tüm teşkilat işlerine müdahale etmiştir, kim il başkanı olsun vs, meclis üyelerini belirleme çabasına girişmiştir, belediye başkan adayları belirleme sürecini yürütmüştür. Hangi kriterlerle belediye başkan adaylarını belirlediği belli değildir. İl yönetimi ile ya da diğer parti kurullarıyla istişare yapmadığı açıktır. Sonuç 17 ilçede fiyasko yaşatmıştır. Sadece Kuşadası İlçemizde meclis üyesi çıkarmamıza yol açmıştır. Bu seçim sürecinde tüm partili arkadaşlarımız canı gönülden çalışmıştır, çalışmak istemiyen arkadaşlarımız da gayet bariz biçimde açık olan hatayı sahiplenmek istememiştir. Seçim sürecinde üyelerimiz neredeyse okyanus dibindeki balıklar gibi, bıkkınlık, yılgınlık ve isteksizlik içinde bir seçim dönemi geçirmiştir. Efeler ve Büyükşehir adayı açıklandıktan sonra (ki bu başkan adaylarımızın şahsına söylenecek bir sözümüz yoktur, aday olmak istemişler ve kabul görmüştür) partililerimiz malesef oy verecek parti ve aday arayışına düşmüştür. Bu ne hazin ve acıklıdır, Eylül ayında Aydın’da varolan heyecan bizzat vekil müdahalesiyle sönümlenmiş ve sona ermiştir. Görünen somut gerçeklerdir asıl dayanağımız.Bu süreçte partili hiç bir arkadaşımıza bir kusur atfedemem, yalnızca temennim o dur ki, keşke İl Başkanı bizlere, parti teşkilatlarına, üyelere kulaklarını kapatmasaydı, keşke Vekilin gölgesinde siyaset yapmak yerine partililerle ve yönetimle istişare sürecini yürütebilseydi.Bu sürece ilişkin özeleştiriyi yapmazsak sanki hiç bir şey olmamış gibi geçip gidecekler ve Aydın’daki partiye gönül veren insanlarımız suskunluk içinde partiden ayrılacaktır. Bu parti hepimizin emeği, hepimizin umudu, çocuklarımızın geleceğidir.

Yerel seçim geçti, biz özü başına dedik, karar hepimizindir, sorumluluk hepimizindir, ama bir yandan özü başına derken bir taraftan da Aydın’da nerde CHP nin aday yapmadığı CHP li varsa onları İyi Parti Belediye Başkan adayları olarak öne sürmek çelişkili bir durumdur, sanki belirli bir partiyi zayıflatma çabası gibi imaj oluşturmuştur, biz bunu hiç onaylamadık, ki milletimiz de onaylamadı, partinin içinden çıkıp teşkilatlar tarafından benimsenen adaylarımız gayet güzel başarılar yakaladılar.Yani siyasette popülarite değil asalet ve adiyet kazandırıyor, kişiler partiyi kurumsallaştırmaz, parti aidiyetini öncelemek kurumsallaştırır, bunu tekrar acı tecrübeyle görmüş olduk, dersler çıkarıyoruz, nefsimizi terbiye ediyoruz.

Sn Meral Akşener Partimizin tartışmasız kurucu lideridir, yaşadıklarını, ona yaşatılanları bizzat gördük, aynı süreçleri yaşadık.27 Nisan’daki Olağanüstü Kongrede aday olmayacağı beyan etti. Ancak bizler, partililer yeniden Genel Başkan’a giderek kendisini yeniden Genel Başkan görmek istediğimizi beyan edebiliriz.Bu çok açık bir duygudaşlık ve gönül bağıdır, bazılarımız için ülke konjonktürü içerisinde siyasi bir zorunluluktur.

Buraya kadar bir sorun yoktu, ancak hali hazırda Aydın İyi Parti Milletvekili olan kişinin, Genel Başkanımız Sn Meral Akşener Hanımefendiyi, tekrar aday olmaya ikna etmek için bir açıklama yayınlaması ve diğer İyi Partili Milletvekillerini Sn Akşener’in evine iknaya gitmek için toplamaya başladığının bilgisinin haber kanallarına düşmesi doğru olmamıştır. Aydın’daki seçim başarısızlığın üstü, Sn Genel Başkan’ı ikna etme çabasıyla mı örtülecektir? Lider kültüne itaat ile mi kişisel başarısızlıklar kapatılacaktır?

Bu algı Aydın özelinde Sn Meral Akşener’e fayda mı sağlar zarar mı verir, bu durum Partimizin toplumsal algısını olumlu yönde mi etkiler olumsuz yönde mi etkiler? Dışarıdan bakınca nasıl görünüyoruz diyecek bir kişi bile yok mudur?"

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler