İYİ Parti'li Metin: 'Başkanımızın tüm projelerini Efeler halkı aylardır iyi takip ediyor'

İYİ Parti'li Metin: 'Başkanımızın tüm projelerini Efeler halkı aylardır iyi takip ediyor'

Cumhur İttifakı’nın Efeler Belediye Başkan Adayı Burak Pehlivan, Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay’ın kendi projelerinden esinlendiğini dile getirdikten sonra İYİ Parti cephesinden cevap gecikmedi. İYİ Parti Efeler İlçe Başkanı Özgür Metin, “Başkanımız aylar öncesinden bizzat canlı yayınlarda sürekli projelerinden bahsetti.” dedi.

Cumhur İttifakı’nın Efeler Belediye Başkan Adayı Burak Pehlivan yaptığı basın açıklaması ile ocak ayında kamuoyu ile paylaştığı projelerin dün projelerini açıklayan İYİ Parti’nin Efeler Belediye Başkan Adayı tarafından esinlendiğine dikkat çekmişti. Pehlivan, “Projelerimizin örnek alınması bizleri son derece mutlu etti” ifadelerini kullanmıştı.

Bu açıklamanın ardından İYİ Parti cephesinden yanıt gecikmedi. İYİ Parti Efeler İlçe Başkanı Özgür Metin, “Dürüstlüğe, demokrasiye ve rekabet ortamına gölge düşürecek bir durumdur.” diyerek, Pehlivan’ın açıklamasının doğru olmadığını dile getirdi.

Özgür Metin açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Demokrasinin temel ilkesi olan adil rekabet ve şeffaflık anlayışının, son günlerdeki gelişmeler ışığında ne kadar önemli olduğunu bir kez daha vurgulamak istiyoruz. Şeffaf, dürüst ve demokratik bir seçim atmosferi halkımızın talepleri ve beklentileri doğrultusunda şekillenmelidir ancak, maalesef son günlerde karşılaştığımız bir durum bizi fazlasıyla endişelendirmiştir.

MHP Efeler Belediye Başkan Adayı Burak Pehlivan’ın, partimiz İYİ Parti'nin Efeler Belediye Başkan Adayı, aynı zamanda mevcut Efeler Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Fatih Atay’ın, kendisinin projelerini örnek aldığı yönündeki açıklaması; dürüstlüğe, demokrasiye ve rekabet ortamına gölge düşürecek bir durumdur.

Belediye Başkan Adayımız Sayın Mehmet Fatih Atay, geçtiğimiz bir yıl boyunca gerek katıldığı etkinliklerde gerekse hizmete sunduğu onlarca merkezin açılış törenlerinde, bizzat canlı yayınlanan konuşmalarında yapacak olduğu projelerini defalarca Efeler halkının huzurunda açıklamıştır. Efeler Belediye Başkan Adayımızın; tüm Efeler halkının aylardır takip ettiği, bildiği ve dilden dile gönülden gönüle dolaşan projelerinden Sayın Pehlivan’ın haberdar olmamasına imkân yoktur. Efeler halkına verdiği sözleri tutan, Efeler’de hizmet rekorları kıran Sayın Mehmet Fatih Atay’ın dün coşkulu bir kalabalıkla, bayram havasında geçen, aylardır mimar arkadaşlarımızın tasarımlarını yaptığı onlarca projenin açıklandığı toplantının siyasi rakiplerimizin böylesine açıklamalarına neden olduğunu düşünüyoruz.

Bu nedenle, siyaseti gerçekten halkımıza hizmet etme amacıyla yürüten tüm adayları, seçim sürecini dürüst ve adil bir biçimde yürütmeye davet ediyoruz.

İYİ Parti olarak, adil bir rekabet ortamında, halkımızın gerçek ihtiyaçlarına odaklanarak seçim kampanyamızı sürdüreceğimizi kamuoyunun bilgisine saygıyla arz ederiz.”

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler