Kaymakam Soley iddialara cevap verdi

Kaymakam Soley iddialara cevap verdi

Geçtiğimiz gün yerel bir gazetede Karacasu Kaymakamı Ahmet Soley hakkında çıkan bir haberde, Kaymakam Soley’in Ramazan Bayramı’nda yaşlı bir vatandaşı azarladığı iddia edilmişti.

Çıkan haberlere kayıtsız kalmayan Karacasu Kaymakamı Ahmet Soley, basın açıklaması yaparak hakkındaki iddiaları yalanladı.

 

Kaymakam Soley yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Ramazan Bayramı’nın ilk günü olan 24 Mayıs 2020 Pazar günü sabah 10.30 sıralarında Yenice Mahallesi’nde karayolu üzerindeki yol kontrol noktasındaki denetim ve görevlilerle bayramlaşmadan dönerken, Esençay civarında yolda 65 yaş üstü bir vatandaşımızın yürüdüğünü gördüm. Geri dönüp şahsın birkaç metre önünde arabayı durdurup vatandaşımıza sosyal mesafe sınırları içerisinde yaklaşarak önce bayramını kutlayıp daha sonra “Amca nereye gidiyorsun?” diye sordum ve oğlunun evine gittiğini söyledi. Bunun üzerine “Amca, senin dışarı çıkman yasak değil mi? Hem bugün genel sokağa çıkma yasağı var “, dedim. O sırada yaptığım denetim ve bayramlaşmalarda bana eşlik edenler de olay yerine geldiler. İçlerinde bir yerel gazetenin ilçemiz muhabiri de bulunuyordu. Onlar geldiğinde ben Jandarma Komutanına “Amcanın koluna girip evine bırakın” talimatını verdim. Arabadan inerken maskem yoksa da kişi ile konuşurken aradaki mesafeyi korudum. Konuşmamızda herhangi bir bağırma ya da azarlama söz konusu olmadı. Ancak; rahatsızlığım nedeniyle sabah 08.30 dan itibaren görev icabı sürekli dışarıda hareket halinde olduğum için oksijen alamadığımdan rahatsızlığım nedeniyle zor konuşuyordum. Bu nedenle de sesim yüksek çıkıyor gibi görünüp hissedilmiş olabilir. Çünkü nefes alıp vermekte akciğerlerim yetersiz kaldığından zorlanıyordum.

 

“Tüm yaptırımlar Karacasu’nun iyiliği için”

 

Değerli Karacasulular; Hepinizin bildiği gibi 63 yaşında olmam ve rahatsızlıklarım nedeniyle 1. Derece risk grubunda yer almama rağmen; salgın sürecini en iyi şekilde yürütebilmek için elimden gelen gayreti göstermeye çalışıp, hafta sonları, tatil günleri, sokağa çıkma yasağı uygulandığı günler dahil 08.00-19.00 arası görevimin başındayım. Bütün yaptıklarım, yaptığım ve yaptırdığım denetimler, aldığımız tedbirler, getirdiğimiz kısıtlamalar, yazdığımız cezalar sadece ilçemizi salgından uzak tutmak, sizleri korumak için, hepinizin sağlığı için. İnanın verilen cezaları imzalarken bile acaba kişi ödeyebilir mi diye düşünüp tereddütte kalıyorum. Zorda kalmadıkça da cezadan yana değilim. Ve ülkemizde de cezayı alt limitten uygulamaya başlatan ilk mülki idare amiriyim. Koronavirüs salgınında verilen mücadelede başarılı olup olmadığımı, gerekli önlemlerin zamanında alınıp alınmadığını, yapılması gerekenlerin yapılıp yapılmadığını takdir edecek, algı operasyonu yaratmaya çalışan birkaç art niyetli kişiler değil, sizlersiniz.

 

“Algı operasyonu yapılıyor”

 

Çoğu; ülkemizde ilk ve örnek olan uygulamalarla, Vefa Sosyal Destek Grubu çalışmalarıyla, İlçemiz Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfının salgın sürecinde yoğunlaşan çalışmalarıyla, aldığımız tedbirler, getirdiğimiz kısıtlamalar, yaptığımız denetimler ve uygulamalar, üretime geçirdiğimiz maske ve dezenfektan atölyeleriyle, resmi internet sitemiz ve sosyal medya aracılığıyla yaptığımız bilgilendirmelerle Koronavirüs salgını sürecini ilçemizde başarıyla yönettiğime inanıyorum. Ancak bazı kişiler (kimileri gazeteci maskesi altına sığınarak) beni yıpratmak, kamuoyunda küçük düşürmek için bir algı operasyonu içindedir. Sosyal medyada aleyhime paylaşımlar yapılıp, yerel basında haberler çıkarılıyor.

 

“Bizi destekleyin”

 

Değerli Karacasulular; Yukarıda da belirttiğim gibi Koronavirüs salgını sürecinin yönetilmesi sürecinde başarılı olup olmadığımı takdir edecek sizlersiniz. Bana inanıp güveniyorsanız lütfen aleyhime yürütülen bu algı yaratma, yanıltma kampanyasını sürdürenlere yüz vermeyip bunları dışlayın. Bu şekildeki yayınlara ve paylaşımlara gerekli cevabı verip bize olan güven ve desteğinizi gösterin. Bizi destekleyin. 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler