KUŞADASI BELEDİYESİ ULUSLARARASI İLİŞKİLER VE AB MERKEZİ KURDU

KUŞADASI BELEDİYESİ ULUSLARARASI İLİŞKİLER VE AB MERKEZİ KURDU

Kuşadası Belediyesi “Uluslararası İlişkiler ve AB Merkezi” kurdu. 14 Kasım tarihinde açılışı yapılacak olan merkez aracılığıyla kamu kurumları, üniversiteler, sivil toplum örgütleri ve meslek kuruluşları ile iş birliği içerisinde projeler geliştirilmesi v

Kuşadası Belediyesi, uluslararası ilişkiler alanında önemli bir adım atarak Uluslararası İlişkiler ve AB Ofisi kurdu.  Ülkelerin yerel yönetimleriyle bilgi ve tecrübe paylaşımında bulunmak amacıyla program ve projeler yürütme, ülkeler arasındaki dostluk ve kardeşlik bağlarının güçlendirilmesi için çalışmalar yapma, kamu kurumları, üniversiteler, sivil toplum örgütleri ve meslek kuruluşları ile iş birliği içerisinde projeler geliştirme ve AB fonlarından etkin bir biçimde yararlanma hedefleri ile kurulan Kuşadası Belediyesi Uluslararası İlişkiler ve AB Merkezi, 14 Kasım’da açılacak.

 

Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel, Türkiye’nin en önemli turizm merkezlerinden olan Kuşadası açısından uluslararası alanda kurulacak ilişkilerin önemine dikkat çekerek Uluslararası İlişkiler ve AB Merkezi’nin çok önemli bir ihtiyacı gidereceğini ifade etti. Çağımızda “yönetim” kavramı yerine “yönetişim” kavramının ön plana çıkmaya başladığını belirten Başkan Ömer Günel, “Bu merkezimizin kuruluş amacı Kuşadası’nda bulunan tüm kamu kurum ve kuruluşları ile üniversiteler, meslek kuruluşları ve sivil toplum örgütleri ile iş birliği içerisinde proje üretmek ve yaşama geçirmektir. Merkez tarafından sunulacak hizmetlerde, kamu kurumları, yerel yönetim, özel sektör, sivil toplum kuruluşları ve vatandaşlarımız ile yönetişim anlayışı içerisinde çalışmak temel ilke olarak benimsenmiştir. Yapılacak proje ve çalışmalarla aynı zamanda kardeş şehir ilişkileri ve uluslararası iş birliklerinin geliştirilmesi ve desteklenmesi de amaçlanıyor” dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler