Milletimizin Kalbinde Silinmez İzler Bırakmıştır

Milletimizin Kalbinde Silinmez İzler Bırakmıştır

AK Parti Aydın Milletvekili ve MKYK ÜYESİ Metin Yavuz, Adnan Menderesi'in idam edilişinin yıldönümü ile ilgili konuştu.

Yavuz, "Merhum Başbakan Adnan Menderes ve arkadaşları, 1950 seçimlerinde milletimizin teveccühü ile iktidara gelmiş fakat  yabancı güçlerin desteğiyle gerçekleştirilen, 27 Mayıs darbesi sonrasında idam edilmişlerdir. Ülkemizin  demokratikleşmesi için büyük emekler sarf eden değerli siyaset adamı Adnan Menderes, halkın içinden gelen, halkımızın kadim değerlerine bağlı biri olarak, milletimizin kalbinde hiç şüphesiz silinmez izler bırakmıştır.

Hayatı boyunca milletinin ve ülkesinin hizmetinde olan, demokrasi uğruna ağır ve acı bir bedel ödeyen Adnan  Menderes ve dava arkadaşları, demokrasi mücadelesi veren milyonlarca insanımızın sembolü haline gelmişlerdir" dedi.

GÖNÜLLERDE TAHT KURMUŞTUR

Yavuz açıklamasının devamında şu ifadelere yer verdi; "Türk demokrasi tarihine kara bir leke olarak geçen 27 Mayıs darbesi sonrasında idam edilen merhum başbakan Adnan Menderes, iktidarda kaldığı 10 yıl boyunca milletin gönlünde adeta taht kurmuştur. Yönettiği 10 yıl boyunca ülkemizin ilerlemesine büyük katkı sağlamıştır. Vefatlarının üzerinden 58 yıl geçmesine rağmen, milletimiz Adnan Menderes, Hasan Polatkan ve Fatin Rüştü Zorlu’ya sahip çıkmış ve onları hayırla yad etmişlerdir. 27 Mayıs darbesiyle Adnan Menderes ve rkadaşlarını darbe mahkemelerinde hukuksuz bir şekilde yargılayanlar ise Türk milletinin vicdanında mahkum olmuşlardır. Demokrasi şehitlerimiz merhum başbakan Adnan Menderes ile Bakanlarımız Fatin Rüştü Zorlu ve Hasan Polatkan’ı milletimizin gönlündeki yerlerinde özlemle, hürmetle ve rahmetle yad ederken, hukuk ve demokrasi düşmanlarını da lanetliyoruz.”

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler