Nazilli’nin Ergüler’e ihtiyacı var! Vakit kaybetmek yok

Nazilli’nin Ergüler’e ihtiyacı var! Vakit kaybetmek yok

Cumhur İttifakı’nın Nazilli Belediye Başkanı Esat Ergüler, 1994 ruhuyla hizmet için yola çıktığını söyledi. Esat Ergüler, “Nazilli’nin kaybedecek vakti yok. 1 Nisan’dan itibaren vakit kaybetmeden çalışacağız” dedi.

Cumhur İttifakı’nın Nazilli Belediye Başkan Adayı Esat Ergüler, çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor. Köy kent demeden mahalle mahalle gezen Esat Ergüler, vatandaşla bir araya geliyor. Nazillilerin büyük ilgiyle karşıladığı Ergüler, 1994-2007 yılları arasında üstlendiği belediye başkanlığı döneminde yaptıklarıyla hatırlanıyor.

94 RUHUYLA YOLA ÇIKTI

1994 yılının Türkiye’nin kaderini değiştirecek bir dönemin kapısını araladığını hatırlatan Esat Ergüler, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan örneğini verdi. Bir dünya başkentinden, bir dünya rezilliğine evrilmenin eşiğine gelen İstanbul’un Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kararlı ve dik duruşu sayesinde neredeyse çağ atladığına dikkat çeken AK Partili Esat Ergüler, benzer bir durumun Nazilli’de yaşandığını kaydetti. O günlerin unutulmaması gerektiğini aktaran Ergüler, “Ege’nin incisi olarak anılan bu güzelim kadim şehir, kötü belediye yönetimi eliyle acınacak hale gelmişti. O günleri hatırlayanlar lütfen çevresine anlatsın. Neredeyse tükenme noktasına gelen, esnafın kapsından dahi geçmek istemediği, bırakın iş yapmayı, bir vida dahi vermekten kaçındığı, insan kredisini tüketmenin yanında mali iflasın pençesinde nefes almakta zorlanan bir yönetim anlayışı, güzelim Nazilli’nin kaderi haline gelmişti. Ancak 1994 yılında, Nazilli’de yaşayan vatandaşlarımız, bu kötü gidişe dur demek için sandığa mührünü vurdu” dedi.

13 YILDA SAYISIZ ESER

Henüz 36 yaşında olmasına rağmen, aklın ve sağduyunun galip geldiği seçimde, Nazilli’de yaşayan vatandaşların çökme noktasına gelen belediyeyi, kendisine ve ekibine teslim ettiğini kaydeden Esat Ergüler, “1994’te başlayıp 2007 yılına kadar süren 13 yıllık belediye başkanlık döneminde Nazilli’mize layık tüm hizmetleri gayret ve özveriyle yerine getirdik. O dönemde ilçenin trafik akışını rahatlatan bulvarlar, sosyal donatı alanları, çok katlı otopark, Şehirlerarası Otogar Terminali, düğün salonları, belediye hizmet binası, 17 katlı iş merkezi, arıtma tesisi, Sümer rekreasyon alanı, gıdı gıdı yolu, Nazilli Esat Ergüler Spor Tesisleri, Nazilli Devlet Hastanesi’nin yer tahsisi, Şehitler Parkı, 10 Tonluk Su Deposu ve daha burada sayamayacağım birçok eseri Nazilli’mize kazandırdık” diyerek hizmetlerini sıraladı.

“NAZİLLİ’NİN ESAT ERGÜLER’E İHTİYACI VAR”

31 Mart 2024’te yeniden Nazilli’ye hizmet için yola çıktığını vurgulayan Cumhur İttifakı’nın Belediye Başkan Adayı, “Bugün burada, 13 yıllık belediye başkanlığı döneminde yaptığı hizmetlere adı ‘efsane başkana’ çıkan bir Esat Ergüler varsa, bunda hiç kuşkusuz en büyük pay sizlerindir. Yine çok önemli bir seçimin eşiğindeyiz. Öykünmek, yakınmak, şikâyet ve mazeret üretmek benim lügatimde yok. Ben hizmet için yola çıktım. Talip olduğum görevin ağırlığını ve sorumluluğunu en iyi bilenlerdenim. Bana verilecek her oyun taşıdığı vebali ve kıymetini hiç kuşkunuz olmasın fazlasıyla bilenlerdenim. Tek amacım var; Bana duyduğunuz güvene layık olmak. Nazilli’mizin hizmete ihtiyacı var. Güven duyulan belediye yönetimine ihtiyacı var. Gelişmeye, kalkınmaya, üretmeye ve üretirken mutlu olan insanlara ihtiyacı var. Kısacası Nazilli’mizin Esat Ergüler’e ihtiyacı var. İfadelerini kullandı

“KAYBEDECEK VAKTİMİZ YOK”

Ergüler, 1 Nisan sabahı vakit kaybetmeden işe koyulacaklarını belirterek, şöyle devam etti;

“Benim ajandam dolu. Yapılacak çok iş var. Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün hafızalara kazınan ifadesiyle az zamanda çok işler başarmamız lazım. 1 Nisan sabahı vakit kaybetmeden siyasi görüşü, etnik kökeni ve inancı her ne olursa olsun Nazilli’de yaşayan tüm vatandaşlarımızı kucaklayacak, özlenen ve beklenen hizmetin kapısını birlikten kuvvet doğar anlayışıyla Büyükşehir Belediye Başkanımız Mustafa Savaş ile birlikte sonuna kadar aralayacağız.”

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler