PEHLİVAN'DAN ÇANKIR'A SERT SÖZLER

PEHLİVAN'DAN ÇANKIR'A SERT SÖZLER

CHP Aydın İl Başkanı Ali Çankır bugün düzenlediği basın toplantısında, Efeler İlçe Başkanı Polat Bora Mersin’e yapılan saldırıda MHP’yi işaret ederek, bu olaya sessiz mi kalacaklarını sormuştu. Çankır’ın bu açıklamalarına MHP İl Başkanı Burak Pehlivan’dan

CHP Efeler İlçe Başkanı Polat Bora Mersin'in saldırıya uğramasında MHP'yi işaret eden CHP Aydın İl Başkanı Ali Çankır'a, MHP İl Başkanı Burak Pehlivan’dan sert yanıt geldi. Çankır'ın açıklamalarının hedef saptırma gayreti olduğunu öne süren MHP Aydın İl Başkanı Burak Pehlivan, "Milliyetçi-Ülkücü Hareketin mensuplarına hiçbir leke süremezsiniz, süremeyeceksiniz. Hukuk dışı hiçbir olayla ilişkilendiremezsiniz. Biz özür dileyecek hiçbir işin içinde olmadık, olmayız.", dedi.

 

MHP Aydın İl Başkanı Burak Pehlivan yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

 

 

"Türkiye bir yanda içi boş tartışmalarla meşgul edilirken, diğer yanda milli enerjisi ve gelecek hedefleri maalesef tahrip ve tahrif edilmektedir. Çıkar ittifakları, çürük ortaklıklar, çarpık ilişki ve irtibatlar ülkemizi hem zora sokmakta hem de siyasi yozlaşmayı tehlikeli boyutlara taşımaktadır. Türk Milleti ve Aydın’ın yürekli efeleri, gelişmeleri esef ve endişeyle takip etmektedir.

 

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne karşı tahammülsüzlükleri malum ve merbut olan karanlık niyet sahipleri arkadan dolaşarak, aynı zamanda planlı itibar ve irade suikastlerıyle ülkemizin diriliş ve yükseliş ümitlerini köstekleme yarışına girmişlerdir. Bu süreçte malum siyasi parti tamamıyla kontrolden çıkmış, siyasi ahlaktan vahim şekilde savrulmuş, millete aidiyet bilincinden hızla uzaklaşmıştır. Malum siyasi partinin ve Terörün aynı kulvar ve kumanda merkezine sabitlenmesi büyük bir sorun olarak karşımızdadır. Büyük Atatürk’ün kemikleri sızlamaktadır.

 

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin güçlü Türkiye’nin geleceğinin teminatı inancında ve kararlılığında olan Milliyetçi Hareket Partisi; hiçbir şart altında bu zillete ve ülkemize hezimet vaat eden teşebbüs ve girişimlere sessiz ve seyirci kalmayacaktır. Görevi, unvanı, siyasi pozisyonu, makamı ve konumu ne olursa olsun, hiç kimse suç işleme özgürlüğüne, suçluyu övme hakkına, ihanete hizmet ve refakat etme tercihine sahip olamayacaktır. Türkiye ile birlikte Milliyetçi Hareket Partisi üzerinde hesap yapanlar çuvallamaya; oyun kuranlar, senaryo yazanlar melanetlerinde boğulmaya mahkûmdur.

 

Aydın için Aydınlı hemşerilerim için tek kelam etmeyen Siyaset Bezirganı Malum il Başkanı için geçtiğimiz günlerde yaşanan olay basının karşısına çıkmasına vesile olmuş, kamuoyun da Aydın ilinde bu İl Başkanın varlığının fark edilmesine neden olmuştur. Camiamızı hedef gösterip kalleşlikten bahsedenler sözümüz size;

 

Belediyelerde, emek üzerinden siyaset yapıp ekmeğinin peşinde olanları iftira atarak, işten çıkarmak KALLEŞLİKTİR.

 

Sırf kendi siyasi görüşünden olmadığı gerekçesi ile işçiyi işten atmak KALLEŞLİKTİR. 

 

İşçilere, şuna selam verdin, bununla konuştun diyerek mobbing uygulamak KALLEŞLİKTİR.

 

Kendi yerel iktidarının gücünü kullanarak insanların gelecek, umut ve ekmekleriyle oynamak KALLEŞLİKTİR.

 

Bize bu bölgeden az oy çıktı diye hizmeti aksatılan hemşerilerimize bu zalimliği yapmak KALLEŞLİKTİR.

 

 

Türkiye Cumhuriyeti Hukuk devletidir. Adli takibi devam eden bir konuda Malum Aydın İl Başkanının takındığı tavır; başta Cumhuriyetçi seçmenleri, demokrasi sevdalısı hemşerilerimi hayal kırıklığına uğratmıştır. Adaletin, Türk Milleti adına vereceği karar beklenmeli, olayın aydınlığa kavuşması sürecini aksatacak açıklamalardan kaçınılmalıdır. Hedef saptırma gayretleri boşunadır. Hedef gösterme çabaları komedi haline gelmiştir. Milliyetçi-Ülkücü Hareketin mensuplarına hiçbir leke süremezsiniz, süremeyeceksiniz. Hukuk dışı hiçbir olayla ilişkilendiremezsiniz. Biz özür dileyecek hiçbir işin içinde olmadık, olmayız. Güçlü Cumhur İttifakı ilkelerinde siyaset yapmaya devam edeceğiz. Vaktimizi sivrisinek vızıltılarını dinleyerek geçirmiyoruz. Hemşerilerimizle Çağdaş Aydın Kenti için çalışıyoruz.”

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler