Posacı çocukların canını düşünmüyor mu?

Posacı çocukların canını düşünmüyor mu?

CHP İl Başkanı Ali Çankır, AK Partili Rıza Posacı’nın okulların depreme dayanıklılığıyla ilgili yaptığı açıklamaya cevap verdi.

Cumhuriyet Halk Partisi Aydın İl Başkanı Ali Çankır, AK Partili Rıza Posacı’nın Aydın’daki okulların depreme dayanıklılığı ile ilgili yaptığı açıklamaya cevap verdi. Çankır, “Bu okullarda çalışma yapmak için, CHP ve İYİ Parti yerel yönetimleri hazırdır” dedi.

 

Çankır, açıklamasının devamında şu ifadelere yer verdi.

 

Ülkemizde son günlerde sıkça meydana gelen depremlerden sonra yaşadığımız kentlerin, evlerin ne kadar dayanıklı ve ne kadar sağlam bir altyapıya sahip olduğu konusunda tartışmalarda yapılmaya, gündemde sürekli olarak konuşulmaya başlandı.

 

Fakat burada biz bir şeye dikkat çekmek istiyoruz. Aydın genelinde bulunan tüm okullarımız ne kadar depreme dayanıklı? Bu konuda Ak Parti milletvekili sayın Rıza Posacı yaptığı açıklama ile 160 okulun risk altında olduğu ve güçlendirme çalışmasına bu yıl sonu başlanacağını belirtti. Bunca yıldır iktidar partisinin Aydın’da deprem riskiyle ilgili hiçbir tedbir çalışması yapmadığı ortaya serpildi. Bu trajikomik açıklama hepimizi derinden yaraladı.

 

 İhmale asla gelemeyecek bu konu aklınıza "İl Kongremizde Aydın Büyükşehir Belediye Başkanımız Özlem Çerçioğlu'nun Aydın'da 160 okul risk altında biz Büyükşehir olarak bize düşenden fazlasını yapmaya hazırız." açıklamasından sonra geldiğinin farkındayız. Bu okullara neden bu zamana kadar güçlendirme çalışması yapılmaması çocuklarımızı hiç düşünmediğinizin açıkça göstergesidir. Çocuklarımız şuan risk altındaki okullarında eğitimine devam ederken bu konuda ilgisizliğinizden hiç endişe duymadığınızdan hemşerilerimiz tedirgin.

 

İl milli eğitim müdürlüğü stratejik eylem planı 2012'de sadece 3 ,2013 yılında sadece 1 ve 2014 yılında sıfır okulumuzu ihtiyaçlar doğrultusunda güçlendirme çalışması yaptığını belirtmişti. Aydın'da onca okul geçmiş yıllardan beri faaliyetini sürdürürken sadece 4 okulun mu ihtiyacı oldu güçlendirme çalışmasına? Kaldı ki Ak parti Milletvekili sayın Rıza Posacı 160 okulun risk altında olduğunu beyan etti.

 

 Aydınımızın geleceği, ailelerin en değerlisi çocuklarımız sizler için bu kadar mı önemli? Unutmayalım ki her aile çocuğunu güvendiği, gözü arkada kalmayacak bir okula göndermek ister ve buda en doğal hakkıdır. Bu konuda ailelerimizin içini rahatlatmak, gerekli tedbirleri almak ve çalışmaları yapmak için ilgililerle  CHP Aydın İl Başkanlığımız, İyi Parti Aydın İl Başkanlığımız yerel yönetimlerimizden de alacağımız destekle çalışmaya hazırdır. Bizler bu konuyu çok önemsiyor ve önceliğimiz olarak görüyoruz. Okullarımızın depremlere olan dayanıklılığı konusunda yapılacak olan çalışmanın siyaset üstü bir konu olduğunu düşünüyor, kesinlikle ihmal etmememiz gerektiğine inanıyoruz.”

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler