Şahin’den Çakır’a salvo

Şahin’den Çakır’a salvo

Çine’de AK Partili ve CHP’li ilçe başkanları arasında ‘yem’ konulu tartışma meydana geldi. AK Parti Çine İlçe Başkanı Cemal Çakır’ın “Seçim zamanında vaat edilen Ege Yem’e ne oldu?” sorusuna cevap veren CHP Çine İlçe Başkanı Tayfun Şahin, “Yemi görmek ist

Geçen günlerde yaptığı açıklamalarla iktidarın tarım politikalarını eleştiren CHP Çine İlçe Başkanı Tayfun Şahin’e yanıt veren AK Parti Çine İlçe Başkanı Cemal Çakır, “Seçim zamanı vaat edilen Ege Yem’e ne oldu? Kaç çuval yem üretildi? Kaç çuval yem satıldı? Bu yem fabrikasında kaç tane Çineli çalışıyor? Bir çuval yem İzmir'de üretilip kaç Türk Lirası'na Ege Yem'e satılıyor? Çineli et üreticileri neden Denizli Et ve Süt Kurumu'na gidiyor ve neden İzmir'deki kesim tesislerine gidiyor? Sayın Şahin Ege Et'in kapısından en son ne zaman girmiştir? Çine'deki Ege Et satış noktası niçin kapatılmıştır?” sorularını yöneltmişti. AK Partili Çakır’ın yönelttiği sorulara cevap CHP’li Şahin’den geldi.

 

“Üreticiyle dalga geçiyorlar”

 

İktidarın, üreticiyi saf sandıklarını veya üreticiyle dalga geçtiklerini düşündüğünü belirten CHP Çine İlçe Başkanı Tayfun Şahin, “Görüyoruz ki AKP’nin sonunu getiren kronik hastalığı ‘-cek –cak’çılar listesine Çine İlçe Başkanı Sayın Cemal Çakır da eklenmiş. Ankara’daki abileri AKP Milletvekili Mustafa Savaş’ın müjde diye açıkladığı Tarım Bakanlığının Dijital tarım pazarı projesi ile ilgili ‘Gerekirse mahsul alırız, üretim zincirini izleyeceğiz’ ‘cekler, caklarına’  bakarak gerçeklerden uzak tozpembe bir tarım dünyasını anlatmasına hayret ediyorum. Ya bu arkadaşlar üreticiyi saf sanıyorlar, ya da en basitinden dalga geçiyorlar. Sonuç her zaman olduğu gibi icraata gelince kocaman bir sıfırdan ibaret nasıl olsa.

 

“Ege Et hayvancıların sigortasıdır”

 

AK Parti Çine İlçe Başkanı Cemal Çakır’ın Ege Et Projelerini görmek istemesi halinde koltuğundan kalkıp köyleri gezmesi gerektiğini ifade eden Başkan Şahin, “Aydın Büyükşehir Belediyesinin Ege Et Projesini, yemi görmek istiyorsan kalkacaksın yumuşacık koltuğundan köyleri gezeceksin beyefendi!..  Kapatılan hayvan ahırlarını, borcunu ödeyemeyen karın tokluğuna yaşamaya çalışan üreticiyi anlat bize.  Ege Et, Aydın hayvancısının sigortası ve en kötü dönemlerde destekçisi olmuştur. Et fiyatlarının en düşük olduğu zamanlarda bile üreticiden en yüksek fiyata hayvan almıştır. Ege Et, üreticiye de bugün Aydın’da ve İzmir’de sağlıklı ete ucuza ulaşma garantisi olmuştur.

 

“Daha maske dağıtamıyorsunuz”

 

Açıklamalarına devam eden Başkan Şahin, “2 yılda hayvan yemi, gübre fiyatları nereden nereye geldi? Hayvancılığa 33 milyar lira destek verirken, hayvan ithalatına 48 milyar lira ödeyen zihniyetin adı nedir acaba? Toprak Mahsülleri Ofisi’nin duvarlarındaki ‘Ofis çiftçinin kara gün dostudur’ yazısını silen anlayış şimdi çıkmış üretici dostu masalları anlatıyor. Tarımdan anlamayan ithalatçı bakanlarla memlekette tarımı bitirdiniz. Senin hükümetin bırak hayvancının, ziraatçının derdine derman olmayı, 5 maskeyi bir pakete koyup dağıtmaktan aciz…  Çıkmış bir de süper güç devletlerine yardım etmekten bahsediyorsunuz.  Yok PTT’den alın, olmadı eczaneden alın, sonra bu da olmadı, çalışansanız hiç almayın diyebilecek kadar acizliğin, iş bilmezliğin içinde vatandaşımızı da aynı umutsuzluğa sürüklüyorsunuz” diye konuştu.

 

HABER: (FATİH BAŞTÜRK DAL)

 

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler