ŞAN: İddialar gerçek dışı

ŞAN: İddialar gerçek dışı

Aydın Ülkü Ocakları Başkanı Tayfun Şan, geçtiğimiz gün İncirliova’da İncirliova Belediye Başkanı Aytekin Kaya ve İncirliova Ülkü Ocakları Eski Başkanı Volkan Baytaş’ın karıştığı kavgayla ilgili açıklamalarda bulundu.

Başkan Şan, bir sosyal paylaşım sitesinde yer alan hesabından yaptığı açıklamayı “İddialar ve Gerçekler” başlığı altında paylaştı.

Başkan Şan açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

 

“İncirliova’da yaşananları, hemşerilerimizi aydınlatmak amacıyla bu açıklamayı yapmak gereği duyduk.

İddia: Olay Siyasidir.

Gerçek: Kendi ifadeleri kişiseldir ancak her nedense basın önünde siyasi ifadesini kullanmıştır. Bu çelişkideki amacı siz değerli kamuoyuna bırakıyorum.

“İddia: Olay planlı bir saldırıdır.

Gerçek: Evinin önünden yürüyerek geçen ocak eski başkanı ve yanında bulunan arkadaşını tahrik etmiş ve hatta küfür ederek, olayı bizzat kendisi başlatmıştır.”

“İddia: Dört araçla geldiler, araçlardan iki kişi inerek saldırıda bulundular.

Gerçek: Olayda gelen, bekleyen hiçbir araç yoktur. Arkadaşlarımız evinin önünden yürüyerek geçiyorlardı. Olayla ilgili hiçbir aracın olmadığı delille sabittir”

“İddia: Direkt saldırdılar

Gerçek: Belediye personeli ve arkadaşlarımız arasında arbede yaşanırken, sayın başkanın tahrik ederek başlattığı olayda, kendisi olay yerinden kaçmıştır. İncirliova’yı germek için gönderilen mensubu olduğu parti genel başkan yardımcısı da bazı asılsız iddialar ortaya atarak bu değirmene su taşımıştır.”

 

“İddia: Olayla, ittifak yaptığı parti belediyelerinin Pandemi yardımları engellenmek istenmiş, İncirliova Halkının siyasi iradesine saldırıda bulunulmuş, ülkede iktidara gelmeleri engellenmek istenmiştir.

Gerçek: Partilerinin ve ittifakının oy oranları da matematik kurallarına göre iktidar olmaya yetmemektedir. Kendi başkanlarının ifade ettiği gibi kişisel bir olaydır. Zaten olayı da kendilerinin belediye başkanı başlatmıştır. Olay belediye başkanını siyasi bir görev yaptığı sırada değil, belediye personeline kendi develerinin samanlarını indirtirken yaşanmıştır. İncirliova Halkı hizmet beklerken kendi beceriksizlik ve iş bilmezliğinin faturasını, kendisi tahrik etmek suretiyle çıkarttığı olayların arkasına saklamaktadır. Bununla kalmayıp hakaret ve tehditlerine emniyet binasında da sürdürmeye devam etmiştir. Mevcut belediye başkanının geçmişteki hakaret ve küfürleri İncirliovalı hemşehrilerimiz tarafından bilinmektedir. Mevcut belediye başkanının partisinin ve ittifak yaptığı partilerin iddiaları ve yalanlarının gazıyla olayı siyasi zemine çekip Ülkü Ocakları’nı hedef alanlar çıkmıştır. Ülkü Ocakları’nın düşmanı olan, dünyanın küresel güçlerinin tasmasını tuttuğu terör örgütlerinin yanında siz çok küçük kalırsınız. Bilmenizi isteriz ki; saldırı nereden ve kimden gelirse gelsin, alayının hakkından geliriz, alayının bileğini tek başımıza bükeriz.”

“Sözlerime son verirken İncirliovalı hemşerilerimize saygılarımı sunuyor, birlik beraberlik içinde olduğumuzda daha güçlü olduğumuzu hatırlatıyor, hepsini Allah’a emanet ediyorum.”

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler