Söke Belediyesinden kavga açıklaması

Söke Belediyesinden kavga açıklaması

Söke Belediyesi’nden yapılan açıklamada, Başkan Yardımcısı Yağız Pullukçu’nun darp edildiği iddiaları yalanlandı.

Yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi: “31 Mart yerel seçimlerinde halkımızın büyük teveccühü ile göreve gelen Dr. Mustafa İberya Arıkan’ın, başarısını görmezden gelmeye çalışanlar harekete geçti. Bazı basın yayın organlarından kamuoyunu yanıltıcı bilgiler ile Başkan Arıkan ve ekibini yıpratmaya çalışma girişimlerine erken başladılar. “Olmayan olayı, olmuş; söylenmeyeni, söylenmiş” gibi göstermekte maharetli kişiler, seçimlerin üzerinden daha bir ay bile geçmeden iftira ve yalan dolu haberler yapıyor. “Söke Belediyesinde şok olay! Başkan yardımcısı yumrukların hedefi oldu”, “Başkan Yardımcısı Pullukçu’yu makamında dövdüler” gibi başlıklarla dikkat çekmeye çalışan sözde yayın organları; müşterek sesimiz olan basın camiasının, yüz karası olma çabalarını sürdürüyor.

Değerli Kamuoyu! Söke Belediye Başkanımız Dr. Mustafa İberya Arıkan, seçimden önceki 9 aylık dönemde olduğu ve halkımızın da takdir ettiği gibi çalışmalarına ara vermeden devam etmektedir. Halkın her zaman rahat ulaşabildiği, halkın içinde ve egosuz tavrıyla gönüllere taht kuran Başkanımızı bu anlamda ‘ulaşılamıyor’ gibi göstermeye çalışanlara zaten halkımız itibar etmeyecektir. Devlet kurumu olan ve devlet aklıyla yönetilen, Belediye Başkanı Cumhuriyet Savcılığı yapmış bir kurumu tehdit etmek, burada hukuk dışı harekette bulunmak kimsenin haddi değil ve asla olmayacaktır. Bu türlü davranışlara yeltenenler hukuk önünde hesap vereceklerdir.

Diğer taraftan yaşanan ve kısa sürede taraflarca dahi unutulan küçük bir tartışmayı, büyük bir kavga ve olay gibi göstermek de yalan, karalama ve iftiradan öteye gidemez. Başkan Yardımcısı olarak atanan Yağız Pullukçu’nun daha önce ‘Danışmanlık’ görevinde de halk ile diyaloglarının samimi ve güçlü olduğunu, halkın sorunlarını çözmek anlamında çalışmaları Söke Halkı tarafından yakından bilinmektedir. Kendisi gibi genç ve dinamik bir ekiple görevinin başında olan, Söke için çalışmaları ve projeleri ile halkın takdirini kazanmış Söke Belediye Başkanı Dr. Mustafa İberya Arıkan’ı bu şekilde, sığ düşüncelerle yıpratamayacaksınız. Söke’nin gelişmesi için yapılacak hamleleri, Söke için güzel hayalleri gerçeğe dönüştürecek ekibi engelleyemeyeceksiniz. Hukuk yolundan ayrılmadan yapılan ilgili haberler ve yayınlanan yazılarla ilgili gerekli yasal işlemleri başlattığımızı da duyururuz. Söke Kamuoyunun bazı çevrelerce kasıtlı olarak yayılmak istenen yalan içerikli söylentilere, iftira niteliğindeki sözde haberlere itibar etmemesini önemle belirtmek isteriz.”

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler