Subaşı aday adaylığı başvurusunu yaptı: "AK Partili olmanın verdiği bu sorumluluktan her zaman gurur duyduk"

Subaşı aday adaylığı başvurusunu yaptı: "AK Partili olmanın verdiği bu sorumluluktan her zaman gurur duyduk"

Uzun yıllardır AK Parti’de siyaset yapan Ramazan Subaşı, AK Parti Aydın milletvekili aday adayı olduğunu açıkladı. Subaşı, adaylık başvurusundan sonra açıklamalarda bulundu.

A+A-

14 Mayıs 2023 tarihinde gerçekleşecek olan 18. Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem Milletvekili seçimleri için AK Parti’den Aydın milletvekilliği aday adaylığını açıklayan Ramazan Subaşı, adaylık başvurusunu AK Parti Aydın il başkanlığında yoğun bir katılımla gerçekleştirdi.

Ramazan Subaşı, şu açıklamalarda bulundu:

"Sayın İl Başkanı'm, kıymetli dava arkadaşlarım, basınımızın güzide temsilcileri, değerli hemşehrilerim! İcabet ettiğiniz davetimiz dolayısıyla hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum. Bu kutlu yolda, hizmet yarışında bizleri yalnız bırakmadığınız için öncelikle her birinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. İçinde bulunduğumuz süreçte, depremde kaybettiğimiz vatandaşlarımızın derin üzüntüsünü yaşıyoruz. Dünyada benzeri olmayan bir acıyı milletçe idrak ediyor, yaraları hızla sarmanın telaşını yaşıyoruz. Bu zamanda ülkemiz adına yapılabilecek ne varsa tamamına talip olduğumuzu, taşın altına elimizi koyduğumuzu ifade etmek isterim. Kurulduğu günden bu yana gönül verdiğim, çalışmalarının her aşamasında ve tüm kararlarında yanında durduğum üyesi ve mensubu olmaktan her zaman onur duyduğum AK Parti çatısı altında çıktığım Milletvekilliği Aday Adalığı sürecine de inşallah yine bu düstur ile bugün “Bismillah” diyoruz.

AK Partili olmanın verdiği bu sorumluluktan her zaman gurur duyduk. AK Parti, asırlar öncesinden başlamış kutlu bir yürüyüşün, kutlu bir davanın mirasını omuzlarında taşıyan; kimsesizlerin kimsesi, milli iradenin tezahürü bir partidir. 81 vilayetimizde inşa ettiğimiz eserlerle yatırımlarla değil, aynı zamanda milletimizle kurduğumuz gönül bağıyla insanlarımızın siyasete bakış açısını değiştirdik. Uzun yıllar sonra vatandaşlarımızın siyasetçiye, siyaset kurumuna olan güvenlerini sağladık. Hiçbir zaman popülizm bataklığına saplanmadık. Günü kurtarmak için ülkemizin geleceğini tehlikeye atacak politikalara tenezzül etmedik.  Bu parti ahdine, kavline, davasına sadık bir partidir. AK Parti’yi diğerlerinden ayıran temel özellik, milletin çıkarlarını, ülkenin menfaatlerini daima kendisinin üstünde tutmasıdır. Bizim davamız, senlik benlik davası değil, memlekete hizmet davasıdır. Bizim mücadelemiz Türkiye’yi aydınlık geleceğine, yepyeni ufuklara kavuşturma mücadelesidir; Allah’a hamdolsun ! İnşallah, sizlerin desteği ve teşkilatımızın özverili çalışmaları ile 14 Mayıs’ta  rekor bir oyla hem Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı tekrar seçeceğiz hem de Aydınımızda milletvekili sayımızı arttıracağız. 

Kıymetli yol arkadaşlarım kardeşlerim, cumhurbaşkanımız ve AK Parti Genel Başkanı'mız Sn. Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde, 21 yıl boyunca partimiz birçok önemli başarıya imza atmış, ülkemizin tarih sahnesinde yeniden bir aktör, oyun kurucu noktasına getirmiştir. Dış siyasette ülkemiz bu şekilde konumlanırken, cumhurbaşkanımız gibi bizler de iç siyasette milletimizle iç içe, gönül gönüle olduk. AK davayı 21 yıldır İktidarda tutan işte bu samimiyettir. Ben de 2002’den bu yana, partimin bana uygun gördüğü bütün görevleri yerine getirmenin, tüm çalışmaların bir parçası olmanın mutluluğunu yaşıyorum. Asrın felaketini yaşadığımız bu süreçte artık ülkemiz ve medeniyetimizin ihyası için daha çok çalışmak, artık bir görev değil zarurettir!   Türkiye yüzyılı yolunda Aydınımıza ve ülkemize hizmet etme gayesiyle, AK Parti'mizden Aydın milletvekili aday adaylık başvurumu siz değerli dostlarımla paylaşıyorum. Rabb'im yâr ve yardımcımız olsun. Bu mücadelede elini taşın altına koyan tüm aday adayı arkadaşlarıma başarılar diliyorum. Geniş bir istişare ile değerlendirmeleri yapacak olan cumhuriyetimizin 100. Yıl dönümünün de Türkiye Yüzyılı'nın en önemli seçiminde Sayın Cumhurbaşkanı'mız ve Genel Başkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere partimizin tüm kurullarına kolaylıklar diliyorum. Hepinizi Allah’a emanet ediyorum.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.