Tek bir canı kurban vermemek için mücadele ediyoruz

Tek bir canı kurban vermemek için mücadele ediyoruz

Germencik Belediye Başkanı Fuat Öndeş, "Bizler ilk gün olduğu gibi bugün de aynı enerji ve sorumlulukla görevimizin başındayız" dedi.

Yeni tip koronavirüs (COVİD-19) salgını ile ilgili Germencik Belediye Başkanı Fuat Öndeş, önemli açıklamalarda bulundu. Öndeş, salgının Türkiye'de de gün geçtikçe etkisini arttırdığını, bundan dolayı içinde bulundukları tablonun vahim bir hal almaya başladığını söyledi. Öndeş, "Tek gayemiz ve tüm gayretimiz ilçemizde bir tek canı bile koronavirüse kurban vermemektir" dedi.

 

“30 BİN MASKE DAĞITTIK”

 

Germencik Belediyesi olarak koronavirüs salgını ile etkin bir şekilde mücadele ettiklerini ve salgın sebebiyle ilçesinde tek bir can kaybının bile yaşanmaması için gerekli tüm tedbirler aldıklarını belirten Öndeş, “Tüm kamu kurum ve kuruluşları ile toplu taşıma araçlarını ilaçladık. Kamu kurum ve kuruluşlarına ücretsiz dezenfektan ve kendi ürettiğimiz kolonyalardan verdik. Yaklaşık 30 bin civarında maske ve eldiven dağıttık.” dedi.

 

Öndeş, vatandaşların destek ve katkıları ile tüm mahalleleri ilaçladıklarını, yoğun olarak kullanılan cadde ve sokakları dezenfekte ettiklerini, esnaflara yönelik sıfır işgaliye uygulamasını hayata geçirdiklerini, duyuru ve anonslarla halkı bilgilendirmeye çalıştıklarını, Germencik Belediyesi Sosyal Ağı ile 65 yaş üstü ve kronik rahatsızlığı olan vatandaşların ihtiyaçlarını karşılamaya devam ettiklerini dile getiren Öndeş, son olarak halk pazarları gibi umuma açık noktalara konmak üzere belediyenin imkanları ile dezenfeksiyon tüneli ürettiklerini ifade etti. Dezenfeksiyon tünelinde seri üretime geçtiklerini kaydeden Öndeş, birçok belediyeden de tünel siparişi aldıklarını bildirdi.

 

“KARARLARI UYGULAYICI OLMALIYIZ”

 

Başkan Öndeş, "Bizler ilk gün olduğu gibi bugün de aynı enerji ve sorumlulukla görevimizin başındayız" dedi. Cumhurbaşkanlığı ve ilgili bakanlıklar tarafından yayınlanan koronavirüs tedbirleri ile ilgili genelge ve kararları uygulamakla mükellef olduklarının altını çizen Öndeş, karar verici değil, kararı uygulayıcı merci olduklarını hatırlattı.

 

“KARŞILIKLI İŞ BİRLİĞİ İLE BAŞARILI OLURUZ”

 

Vatandaşları koronavirüs tedbirlerine uymaya gayret etmesi noktasında uyaran Öndeş, "Sizin ve sevdikleriniz sağlığı bizler için kıymetlidir. Karşılıklı iş birliğiyle, birbirimizi uyararak, her şeyden önce öz kontrol ile kendimizden başlayarak bu virüsün yayılımını önleyebilir ve yenebiliriz. Sosyal mesafeyi, izolasyonu sağlamalıyız. 65 yaş üstü ve 20 yaş altı vatandaşlarımız ile kronik rahatsızlığı bulunan vatandaşlarımızın sokağa çıkmaması her şeyden önce kendi sağlıkları için gereklidir. Cezalar ve diğer yaptırımlara maruz kalmamak için değil gerçekten sağlığımız için, sağlığınız için bunu görev olarak addetmeniz gerekiyor. Bizler esnaflarımıza varıncaya kadar tüm vatandaşlarımızı korumak için görevimizin başındayız, sizlerin de bu süreçte bizlere en büyük katkısı evlerinizde kalmak olacaktır. Sizlerin desteği ve yardımı olmadan ne kadar tedbir alırsak alalım asla başarılı olamayız. Germencik’ten tek bir canı bile feda etmek istemiyoruz. Lütfen dikkatli olun" ifadelerini kullandı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler