Veteriner Fakültesi Kurban Satışlarına Başladı

Veteriner Fakültesi Kurban Satışlarına Başladı

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Veteriner Fakültesi tamamen doğal çayır ve mera ortamında beslenen ve tüm sağlık kontrolleri akademik personel tarafından yapılan kurbanlıklar, yaklaşan kurban bayramı ile birlikte Aydın halkının tercihine sunuldu.

Satın almak için Veteriner Fakültesi idari birimleri ile irtibat kurularak, kurbanlıklar doğal ortamlarında görülebilecek. Tercih edilmesi halinde kendi isimlerine istedikleri hayvanı alıcılar ayırtabilecek.

Dişi Canlı Hayvan  (29/Kg TL), Erkek Canlı Hayvan (30/Kg TL) Olarak Belirlendi

Kurbanlık almak isteyenler hayvanların kulak numarası üzerinden Veteriner Fakültesi Döner Sermaye Mutemetliğine 100 TL yatırarak kurbanlığını ayırtabilir. Ayrılan kurbanlıkları almaya gelmeyen müşterilerin ödedikleri 100 TL kaparoları iade edilmez. Listede 2 Temmuz 2020 tarihli ağırlıkları verilen kurbanlıkların bedeli, ödemenin yapılacağı gün tekrar tartılarak değişen ağırlığa göre yeniden tespit edilecektir. Ayrılan hayvanların kalan bedelleri ise en geç 29 Temmuz 2020 tarihine kadar Veteriner Fakültesi Döner Sermaye Veznesine yatırılması gerekmektedir. Bu tarihe kadar bedeli yatırılmayan kurbanlıklar için satın almaktan vazgeçilmiş sayılacağı için para iadesi gerçekleşmeyecektir.

Kurban ayırtmak isteyenlerin 0 256 247 07 00 numaralı santralden Dahili : 6025’e bağlanarak  Şube Müdürü Yahya Özdemir ile iletişime geçmesi gerekmektedir. KDV dahil kilo satış bedeli; Dişi canlı hayvanlarda (29 TL/Kg), Erkek canlı hayvanlarda (30 TL/Kg) olarak belirlenmiştir. Kurban teslimleri en son bayramın birinci günü saat 17:00’ye kadardır. .

Koronavirüs koruma tedbirleri kapsamında Veteriner Fakültesi kampüs girişinde görevli personel tarafından vücut sıcaklığı kontrolü yapılacak olup, 38 derecenin üzerinde vücut sıcaklığına sahip olanlar kampüse alınmayacak, en yakın sağlık kuruluşuna yönlendirilecektir.

Veteriner Fakültesi’ne kurbanlık bakmak için gelen misafirlerimizin işletmede maske takması, sosyal mesafeye dikkat etmesi ve dezenfektan kullanması zorunludur. Veteriner Fakültesi’nde kurban kesimi yapılmamaktadır.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler