İnan GÜL

İnan GÜL

AK Partililer derin bir ohh çekiyor

AK Partililer derin bir ohh çekiyor

AK Parti ile yollarını ayırdıktan sonra DEVA Partisi’ni kuran Ali Babacan Türkiye genelinde teşkilatlanma çalışmalarını sürdürüyor. Beklenenin aksine zayıf bir kadro ile yola çıkan Babacan’ın Aydın yapılanması da tam manasıyla hayal kırıklığı ile sonuçlandı. 

Geçmiş dönemde AK Parti’de siyaset yapan ve milletvekili adayı olan Nazillili iş insanı Hakan Çağlar Erürker, DEVA Partisi’nin Aydın’daki kurucu İl Başkanlığı görevini üstlendi. İlk günden itibaren siyaset arenasına damga vuracak bir ekip oluşturduklarını ve Aydın’da başarıya ulaşacaklarını sık sık dile getiriyordu sayın Erürker. 

Beklendiği gibi AK Partili üyeler tarafından sık sık eleştiriler alarak başladı yeni görevine. Tabi kişiliği nedeniyle AK Partili birçok isim tarafından seviliyordu. Sırf makam için DEVA Partisi’ne geçtiği söyleniyor ve yazılıyordu. 

Ama AK Partililer derin bir ohh çekti. Çünkü Hakan Çağlar Erürker’e siyaset gömleği bir kat fazla geldi. 

Uzun süren yönetim kurulu listesi oluşturma çabalarının ardından, ayaküstü yönetimini tanıtan Erürker, daha sonra kayıplara karıştı. 

İl Başkanlığı binasına dahi uğramayan Erürker, Genel Başkanı’nın hararetli siyaset anlayışının aksine yerelde telefonları dahi açmamayı tercih ediyor. Siyaseten oldukça tecrübesiz olduğunu tüm Aydın gördü. 

Yeni kurulan bir partinin harıl harıl saha çalışması yapması gerekirken, sayın Erürker sadece Genel Başkanı’nın canlı yayın videolarını paylaşarak günü tamamlıyor. 

Tabi sağır sultan dahi Erürker’in milletvekili olmak istediğini duymuştur. DEVA Partili yöneticiler yerel siyasette karşılığı olmayanı milletvekili yaparlar mı bilemem ama, Aydın siyaseti Erürker’i tek lokmada yer. 

Bu arada çiçeği burnunda başkan Erürker milletvekili olma hayali kurarken, yönetiminde gruplaşmalar başlamış, Erürker’i devirme kulisleri hız kazanmış. 

Yönetiminde ki bazı isimler neler anlattı neler.. Bir sonraki yazımda bu konuya etraflıca değineceğim. Ama şu bir gerçek ki AK Partililer derin bir ohh çekiyor.

Çünkü Erürker’in AK Parti’de bir makam verilmesi halinde ortaya çıkacak başarısızlığını uzaktan izliyor ve gülüyorlar…

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
İnan GÜL Arşivi