Asgari ücrette flaş gelişme

Asgari ücrette flaş gelişme

Asgari ücret zam pazarlığında ikinci toplantı bugün yapılırken; Ankara akşam saatlerinde sürpriz bir zirveye ev sahipliği yaptı. Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'la bir araya geldi.

Kritik görüşmenin ardından açıklamalarda bulunan Türk-İş Başkanı Atalay, asgari ücret zammı görüşmelerinde belli bir noktaya geldiklerini duyurdu. Atalay, "Perşembeyi bulmadan bir neticeye varılacağını ümit ediyorum" dedi.

Görüşmenin ardından Türk-İş Başkanı Atalay, açıklamalarda bulundu. Atalay'ın açıklamaları şöyle;

"Biz bu arada sayın Bakanla iki kere konuşma imkanı bulduk. Saat 19.00'da buraya geldim. 19.30 civarında beyefendinin yanına girdik. Aşağı yukarı 1 saat 15 dakika kendisine anlatma imkanı buldum. Belli bir yere geldik. Şimdi buradan çalışma bakanına gideceğim. Sayın Bakan beni bekliyor. Sonra bu akşam toplayabilirsek yoksa sabaha komisyonu toplayacağım. Yarın TİSK Başkanı ile bir toplantı olacak. Perşembeyi bulmadan neticeyi varacağını umut ediyorum. Taleplerimizi sayın Cumhurbaşkanımıza ilettim.

"KİMSEYİ MAHCUP EDECEK BİR ŞEY SÖYLEYEMEM”

Belirli bir noktaya geldik. Şimdi Çalışma Bakanı ve TİSK Başkanı ile belli bir noktaya gelmeden bir şey söylemem olmaz. Ben resmi ağızım. Ben son noktayım. Kendimi de sizi de sıkıntıya sokacak, mahcup edecek bir şey söylemiyorum. Talep ettiğimize yakın bir rakam olur diye umut ediyorum. Perşembeden evvel olur diye umut ediyorum. Yarın olma ihtimali yüzde 50. Bu gece olmaz. Perşembeyi bulmaz.

"ÇARŞAMBA GÜNÜ BAZI ŞEYLER NETLEŞİR”

Ben ne söylediğimi burada söylersem, işi garantiye almadan insanları beklenti içine sokmanın anlamı yok. Onun için bakan beyle bir kez daha konuşayım. En kötü Çarşamba günü belli bir noktaya varırız."

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler