Aydın depreme hazır mı?

Aydın depreme hazır mı?

Deprem; insanoğlunun önleyemediği en büyük felaketlerden bir tanesidir. Ülkemizde depremi önlemeyi bırakın depreme hazırlık konusunda da dahi bir şeyler yapma çabası içerisine girilmiyor. Biz de AJANS AYDIN ailesi olarak Aydınlı vatandaşlara sorduk, “Depr

Elazığ’da meydana gelen depremin ardından onlarca vatandaşımız hayatını kaybetmiş, birçoğu da yaralanmıştı. Şu sıralarda Ege Bölgesinde peş peşe meydana gelen depremlerin ardından akıllara şu soru geliyor, Depreme Hazırlıklı Mıyız? Bu sorunun yanıtını Aydınlı vatandaşlara sorduk.

 

BİLGİLENDİRME YAPILMIYOR

 

Deprem için hiçbir tedbir almadıklarını belirten Aydınlı vatandaşlardan Sema Yıldız, “Tabi ki hazırlıklı değiliz. Deprem çantamızda yok. Bu konu hakkında yeterince bilgilendirme yapılmadığına inanıyorum. Evimizin de dayanaklı olduğunu düşünmüyorum. Bu konuda başta belediyeler olmak üzere, yetkililer biran önce çalışmalar yapmalı” dedi.

 

AYDIN’DA TATBİKAT YAPILMALI

 

Aydın’ın köyünde yaşamını sürdürdüğünü belirten vatandaşlardan Selahattin Tayfun, “Bizim köyümüzün çoğunluğu okuma yazma bilmiyor. Onlar için tatbikat veya bilinçlendirmek için çeşitli çalışmalar yapılabilir. Bizim deprem çantamız yok ama en kısa zamanda temin edeceğiz. Eğer gerekli eğitimler verilmezse en ufak depremde dahi can kaybı olabilir” diye konuştu.

 

AYDIN’DA ÇALIŞMA YAPILMIYOR

 

Aydın genelinde bilinçlendirme çalışmaları yapılmadığına dikkat çeken Aydınlı vatandaşlardan Yalçın Ataş, “Biz sadece televizyonlarda gördüğümüz kadarıyla dikkat ediyoruz. Aydın’da bu çalışmalar yapılmıyor. Yapılıyorsa da yeterince duyurulmuyor. Allah korusun bir deprem olması durumunda çok fazla can kaybı olabilir. Çünkü birçok bina da depreme dayanıksız. Bu konuda biran önce denetlemere başlanmalı” dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler