Başkan Öndeş vatandaşlarla bir araya geldi

Başkan Öndeş vatandaşlarla bir araya geldi

Germencik Belediye Başkanı Fuat Öndeş halk buluşmalarına devam ediyor. Halka dokunan bir belediyecilik anlayışıyla yönetim sergileneceğine sıklıkla vurgu yapan belediye başkanı Öndeş bu çerçevede her hafta bir mahallede vatandaşlarla bir araya gelerek gün

Halk buluşmalarının ilkini Turanlar Mahallesinde gerçekleştiren Öndeş meclis üyeleri, başkan yardımcıları ve birim müdürleri ile birlikte vatandaşların talep, beklenti ve önerilerini dinledi, yapılan faaliyetler hakkında bilgi verdi. Gerçekleşen ve gerçekleşecek projelere de değinen Öndeş “10 ayda büyük ve önemli işlere imza attık. İnşallah Germencik’imiz için çalışma ivmemizi günden güne arttırarak sizlere yakışan, hakettiğiniz hizmetleri sunmaya devam edeceğiz” dedi.

 

BELEDİYE BAŞKANI ÖNDEŞ “ ÖNCE MALİ DİSİPLİN DEDİK VE AYLARCA BELEDİYEMİZİN MALİ SİSTEMİNİ İŞLER HALE GETİRMEK İÇİN ÇALIŞTIK”

 

Halk buluşmasında önemli açıklamalarda bulunan Germencik Belediye Başkanı Fuat Öndeş mali disiplin konusuna dikkat çekti. Öndeş “Mali açıdan zor günler geçirdik. Göreve geldiğimiz günden itibaren önce mali disiplin dedik ve aylarca belediyemizin bozulan mali sistemini işler hale getirmek için çalıştık. Hizmet yapmak, projeleri hayat geçirmek, sözlerimizi tutmak için ekonomik anlamda güçlü olmamız gerekiyordu. Arkadaşlarımızla birlikte önce bu konuya çalıştık. Yaptığımız çalışmalarla ekonomik anlamda düzlüğe çıkmak üzereyiz. Geçmişten gelen 2.5 milyon TL tutarındaki vadesi geçmiş vergi borcunu ödedik. İNYA gibi bir projeyi hayata geçirdik. GERKOOP’u kurduk. Belediyemizin asli görevleri olan yol yapımı, kent estetiği, çevre düzenlemeleri gibi hizmetlerimizi yerine getiriyoruz. Tüm bunları önemle üzerinde durduğumuz mali disiplini sağlayarak başardık. İlk etapta adeta belediyeye kapanarak gündüzümüzü gecemize kattık ve yoğun mesailerle çalıştık. Bu zaman zarfında sık görüşmemiş, bir araya gelmemiş olabiliriz. Ancak o gün öyle yapmasak,  bugün bu hizmetlerin hiç biri gerçekleşmez, mali açıdan yaşanan olumsuz tablo daha vahim bir hal alabilirdi.

 

“TÜM TALEP VE BEKLENTİLERİNİZİ BİLİYORUM, DAHA ÇOK ÇALIŞACAK, DAHA ÇOK ÜRETECEĞİZ”

 

Kırsal kalkınmaya dair yapılan çalışmalara da değinen Germencik Belediye Başkanı Fuat Öndeş GERKOOP ve İNYA’ya dair açıklamalarda bulundu. Öndeş “Kırsal kalkınma hamlemiz başarıyla sürüyor. İNYA’yı kurduk ve önemli mesafe aldık. Geçtiğimiz günlerde Dubai’de düzenlenen bir fuarda stant açtık ilçemizin adını duyurduk. Bir diğer önemli projemiz ise GERKOOP yani Germencik Kooperatifidir. GERKOOP sayesinde çiftçimiz üreticimiz ihya olacak, hakettiğini alacak. Bizim tek derdimiz üreticimizin alın terini korumaktır. Yaptığımız çalışmalarla özellikle Süt alanında ciddi anlamda beklentileri karşılayacağız. Büyük kooperatif birliklerinin ülkemizde ve yurtdışında sağladıkları başarı ortada GERKOOP ile bizler de aynı hedefe ulaşacağız. Yeter ki el birliği ile çalışalım ve birbirimize destek olalım. “ dedi.       

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler