İnan GÜL

İnan GÜL

Bir toplantıdan fazlası

Bir toplantıdan fazlası

Aydın hafta sonu önemli misafirlerini ağırladı. CHP’li 11 büyükşehir belediye başkanı Kuşadası’nda Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu öncülüğünde bir araya geldi. 

Bilindiği üzere CHP’li 11 büyükşehir belediye başkanı daha önce de belirli aralıklarla farklı illerin ev sahipliğinde bir araya geldi. 

Bizlerde aynı güne denk gelen Aydın Büyükşehir Gazeteciler Cemiyeti Olağan Genel Kurulu’nda oyumuzu kullandıktan sonra Kuşadası’na doğru yola çıktık. 

Yolda seyir halindeyken Kuşadası’ndaki toplantının bir gün öncesinde sosyal medyada paylaşılan resimleri gördüm. CHP Aydın’da siyasi hedefleri olan isimler, tecrübeli siyasetçiler ile çay sohbeti yapıyordu. 

Toplantının düzenlendiği otele girdiğimde ise dikkatimi ilk çeken şey Aydın Büyükşehir Belediyesi Bürokratlarının bir arada olmasıydı. Daha önce de birçok siyasi partinin toplantısına katıldım. 

Ama dikkatimi çeken şey hep şu olmuştur. Bu siyasi partilerin temsilcileri mutlaka küçük masalar etrafına dağılarak hararetli kulisler gerçekleştiriyordu. 

Ama Kuşadası’nda böyle bir durum yoktu. Herkes aynı masada toplanmış sohbet ediyordu. 

Yani CHP öncülüğünde düzenlenen her etkinliğe İl Başkanı, Milletvekilleri, Belediye Başkanları, bürokratlar ile diğer temsilciler kayıpsız katılarak ve birliktelik örneğini ön planda tutarak güç gösterisi yapıyor. 

Özellikle AK Parti ve MHP’de bu konuda bölünmüşlük söz konusu. Buna ayrıca başka bir yazımda değineceğim. 

Daha sonra Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu ortak bildiriyi okudu. Bildiriyi özetleyecek olursak, CHP’li belediyelerin ülkedeki genel sorunları yerelde çözüme kavuşturmak için fikir alışverişinde bulunduğunu söyleyebilirim. 

Bildirinin okunmasının ardından CHP’li Başkanlar Kuşadası’nda esnaf ziyaretinde bulunmak için şehir merkezine geldi. Gerçekten ciddi bir kalabalık vardı. 

Özellikle Özlem Çerçioğlu, Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş’a ilgi üst düzeydi. Tabi başkanlar bu ilgiden oldukça memnun kaldı. Toplantının ardından sahada karşılaştıkları ilgi büyük enerji ve moral depolamalarına neden oldu diyebilirim. 

Özlem Çerçioğlu’nun CHP Genel Merkezi’ndeki etkisi herkes tarafından biliniyor. Özellikle ‘Topuklu Efe’ lakabının Türkiye’nin farklı illerinde de dillendirildiği ve Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun kulağına gittiği biliniyor. 

Hafta sonu Aydın’da gösterdiği misafirperverliğin yanı sıra esnaf ziyaretindeki vatandaşların ilgisi de CHP’li kurmayların gözünden kaçmamıştır. 

Bence olası bir Millet İttifakı iktidarında Özlem hanımın bakanlığı sürpriz olmayacaktır. 

Günün sonunda gözlemlediğim bir diğer konu ise Aydın Büyükşehir Belediye Başkanvekili Evrim Karakoz ve Aydın Büyükşehir Belediye Batı Koordinatörü Fatih Akkentli’nin CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun başta olmak üzere diğer konuklar ile olan samimi diyaloğu oldu. Esnaf ziyareti esnasında birçok vatandaşın Evrim Karakoz’a olan ilgisi ve muhabbeti de gözümden kaçmadı. 

Bu iki isim Aydın’da CHP siyasetinin gelecekteki kilit isimlerinden olacaktır. 

Son olarak unutmadan! Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel’in de hakkını teslim etmek lazım. Bu tür organizasyonlarda üzerine düşeni fazlasıyla yapıyor. 

Sağlıcakla kalın…

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
İnan GÜL Arşivi