BİZİM GÜÇ KAYNAĞIMIZSINIZ

BİZİM GÜÇ KAYNAĞIMIZSINIZ

Koçarlı Belediye Başkanı Nedim Kaplan 5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Kaplan, “5 Aralık 1934 Dünya Kadın Hakları Günü, Türkiye'de Kadınlara Seçme ve Seçilme Hakkının verildiği ve tüm dünya da kadınların daha insanca yaşama isteğini dile getirdikleri bir mücadele ve dayanışma günü olarak kutlanır” dedi.

 

''KADINLARIMIZ BİZİM GÜÇ KAYNAĞIMIZDIR'' 

 

Kaplan’ mesajında şu ifadelere yer verdi. “Bir Toplumun uygarlık yolunda gösterdiği ilerleme, kadına verdiği değer, ona verdiği konum, hak ve sorumlukluklarla doğru orantılıdır. Türk Kadını asli görevi olan analık sorumluluğunu her zaman yerine getirmiş ve görevinden asla taviz vermemiştir.Kadınlarımız Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün göstermiş olduğu hedeflerden olan 'Muasır medeniyet seviyesine ulaşmanın en önemli güç kaynaklarındandır. Onların duyarlılığı, bilgisi ve zekası sayesinde daha güzel yarınlara erişeceğimizden hiç kuşkumuz yoktur. Eğitimden spora, siyasetten sanata ve ekonomiye her alanda dünya çapında ülkemizi temsil etmektedirler. Büyük atalarımız ve onların anaları, tarihin, olayların tanıklığıyla kanıtlamıştır ki,cidden yüksek erdemler göstermişlerdir.

 

Ulu Önder Atatürk'ün ''Şuna inanmak lazımdır ki,dünya yüzünde gördüğümüz her şey kadının eseridir'' sözleriyle Türk Kadınına verdiği önemi ön plana çıkartmıştır. 

 

Bu duygu ve düşüncelerle 5 Aralık Dünya Kadın Hakları Gününü kutluyor, kadınların hayatın her alanında daha güçlü bir şekilde yer almasını diliyor ,savaşcı, azimli, fedakar kadınlarımızı saygı ve minnetle selamlıyorum.”

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler