İnan GÜL

İnan GÜL

Bu atama Aydın'da dengeleri değiştirir

Bu atama Aydın'da dengeleri değiştirir

Türkiye siyasetinde söz sahibi olan İYİ Parti, Aydın’da adeta yokları oynuyordu. Beklenen atamaysa nihayetinde gerçekleşti. 

Süleyman Demirci’nin başkanlığı süresince yaptığı tek şey, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu ile kavga etmek oldu. 

Elbette fikir ayrılığı yaşanabilir. Belki tartışmalar farklı boyutlara taşınabilir ama bunun karşılığı medya önünde ahkam keserek olmamalıydı. Siyaset yapıyorsa usulüne uygun hareket etmeliydi. 

Nitekim, fevri çıkışları ve siyasi bilgisizliği sonu oldu. Sadece başkanlık koltuğundan değil, partisinden de oldu. 

Demirci sonrası il başkanı kim olacak sorusu günlerce konuşuldu. Birçok farklı isim gündeme geldi ama İYİ Partililer gerçekten siyaset yapacak, partiyi ileri taşıyacak bir ismin gelmesini istiyordu. 

Parti içinde yapılan kulislerde, Recep Taner’in ismi Genel Merkeze iletildi. Aslında çok kısa süre içerisinde açıklanacaktı ismi ama ne olduysa bir türlü beklenen açıklama gelmedi. 

İYİ Parti Genel Merkezi aslında kararsızlıktan çok tedirgindi. Çünkü Millet İttifakı’na zarar gelmesini istemiyorlar. Demirci’nin boş çıkışları homurdanmalara neden olmuştu. 

Sonunda İl Yönetimi’nde bir oylama yapılmasını istediler. Çıkacak isim yine Genel Merkez’e iletilecekti. Aslında bu oylama biraz gereksizdi. Çünkü yönetim Recep Taner’i istediğini zaten bildirmişti. 

Sonuç olarak Cuma günü yapılan oylamada Recep Taner, yönetim kurulu üyelerinin tamamının oyunu aldı. Genel Merkez’in de onayıyla kurucusu olduğu partinin İl Başkanlığı’na yeniden oturdu. 

Peki bundan sonra ne olacak…? 

Bence Recep Taner tüm dengeleri değiştirecek. 

Çünkü Recep Taner, Aydın siyasetini enine boyuna bilen birisi. Birebir oy potansiyeli yüksek olan bir isim. 

Hele ki MHP’de Haluk Alıcık’ın etkisizliği gün geçtikçe artarken. 

Eğer ki Haluk Alıcık böyle devam ederse, MHP için birçok şey hayalden öteye gitmez. Ya Haluk Başkan kendisini, ekibini toplayıp yol alacak ya da iş yakınken görevi başka birine devredecek. 

Yoksa MHP Aydın’da İYİ Parti’nin çok uzağında kalacak. 

Şimdi Millet İttifakı taraflarından olan İYİ Parti, Aydın’da daha da güç kazanacak. Çünkü Recep Taner siyasi tecrübesi, hedefleri ve duruşu olan bir isim. 

Genel seçimlerde milletvekili sayısını artırabilecek bir rüzgar oluşturabilir. 

Yine yerel seçimlerde belediye sayısını artırabilir. 

Yani kısacası Recep Taner öncülüğünde İYİ Parti Aydın’da yeniden ayağa kalkabilir. 

Hep beraber bekleyip göreceğiz.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
İnan GÜL Arşivi