Bütün oyunları bozmakta kararlıyız

Bütün oyunları bozmakta kararlıyız

AK Parti Aydın Milletvekili ve TBMM KİT Komisyonu Başkanı Mustafa Savaş, TBMM Genel Kurulunda Kabul edilen Libya tezkeresi ile ilgili açıklama yaptı. Savaş, "Biz yaptık oldu bitti, diyen küresel güçlere sesleniyoruz: Türkiye Cumhuriyeti Devleti, üzerimize

AK Parti Aydın Milletvekili ve TBMM KİT Komisyonu Başkanı Mustafa Savaş yaptığı açıklamada, “İçerisinde bulunduğumuz süreçte, hem Libya'nın hem de kaderimiz olan stratejik coğrafyanın geleceği açısından çok önemli gelişmeler yaşanırken, bizler de Libya Tezkeresi hakkında TBMM Genel Kurulu'nda bugün önemli karar aldık.

 

Bu kararla, Birleşmiş Milletlerin de tanıdığı, Libya'nın meşru hükümetinin yanında yer alacağımızı bütün dünyaya haykırıyor, darbeci general üzerinden içerisinde yaşadığımız coğrafyaya yönelik kurgulanan bütün kirli oyunlara açıkça dur diyoruz.

 

Çünkü, Güney Kıbrıs Rum Yönetimi, hem enerji arama ve çıkarma faaliyetleri hem de bu enerjinin transferi için çeşitli ülkelerle ittifak kurarak devletimizi haklarından mahrum bırakma çabasında.

 

Böyle kritik bir dönemde, TBMM Genel Kurulunda ortaya konan bu irade, aynı zamanda Doğu Akdeniz'de Türkiye'nin varlığını istemeyen devletlere yönelik verilen tarihi bir cevaptır.

 

Bu dayatmalarla, bu oldu bittilerle Türkiye Cumhuriyeti Devletimizin ve KKTC'nin haklarının gasp edilmesini amaçlayan bütün bu ittifaklara asla izin vermeyeceğiz.

 

Doğu Akdeniz'de yaşanabilecek bütün sıkıntılara karşı stratejik tedbirler alıyor, Libya'nın meşru hükümetine destek vererek Türkiye Cumhuriyeti Devletimizin, aziz milletimizin ve KKTC'nin istiklal ve istikbalini güvence altına alıyoruz.

 

Bu vesileyle Libya Tezkeresi hakkında TBMM Genel Kurulumuzda alınan kararın vatanımıza ve milletimize hayırlara vesile olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler