CHP Aydın'da istifa depremi: "Hiçbir şahıs örgütümüzün üzerinde değil"

CHP Aydın'da istifa depremi: "Hiçbir şahıs örgütümüzün üzerinde değil"

CHP Didim İlçe Başkanlığında gerçekleştirilen Basın Toplantısında Konuşan İlçe Başkanı Ahmet Yılmaz istifa ettiklerini açıkladı.

CHP Didim İlçe Başkanlığı, gerçekleştirdiği basın toplantısında toplu olarak görevden istifa ettiklerini duyurdular.

Toplantıda konuşan İlçe Başkanı Ahmet Yılmaz şu ifadelere yer verdi:

“Burada bugün ki toplanma amacımız ile ilgili olarak sizleri bilgilendirmek ve önümüzdeki süreçte örgütümüzle ilgili almış olduğumuz birtakım kararları sizinle paylaşmak istiyoruz.

İlçe delege seçimlerinden başlayıp, bizleri bu makama taşıyan Didim de ki üyelerimize bir söz vermiştik.

Seçildiğimiz takdirde, örgütümüz ile üyelerimizin seçim ile ilgili taleplerini (ön seçim eğilim yoklaması) il başkanlığımıza ve genel merkezimize ileteceğimize ve karar alınması noktasında ısrarcı olacağımızı belirtmiştik.

Gelmiş olduğumuz yerel seçim sürecinde, yönetim kurulumuzun talep etmiş olduğu, ön seçim, eğilim yoklaması ve anket çalışması yapılması konusundaki örgütümüzün taleplerini il başkanlığımız ve genel merkezimize iletmiş olmamıza rağmen, bu konuda bir sonuç alınamadığını belirtmek isteriz.

Partimizin, büyük kurultayımızdan bu yana yoğun bir süreç yaşadığının farkındayız. Keza büyük kurultayımızda genel başkanımızın ifade ettiği, bizim de tam desteklediğimiz "Bundan sonra karar, güç, yetki örgütündür. Ön seçimin teminatı olan bir genel başkan olacağıma söz veriyorum. Örgütün iradesini ön plana alan bir ön seçimi mutlaka yapacağız." söylemlerinin yerine getirilmediğini üzüntü içerisinde yaşamış bulunmaktayız.

Belediye başkan adayının atanmasından sonra, ilçemizde kendisi ile yapmış olduğumuz toplantıda basın ve üyelerimiz önünde, adayımızın vermiş olduğu beyanat da, örgüt ile ortak hareket edileceği, örgütün gücünün önemli olduğu ve birçok konuda ortaklaşarak seçim sürecinin yürütüleceğini ifade etmiştir fakat kısa zaman içerisinde söylemler ile eylemlerin farklı ve tezat olduğu tarafımızdan görülmüştür.

Belediye meclis üyesi adaylarının belirlenmesi sırasında, örgütümüzün ve ilçemizde bulunan STK’ların, odaların önerilerinin de hiçbir şekilde dikkate alınmadığını gördük. Bizler de bu davranışın, örgütümüzün yok sayılmasının CHP’nin geleneği ve ilkeleri ile bağdaşmadığı bu süreçte görevde kalmamızın bir anlam ifade etmediğini, yönetim kurulumuzda değerlendirerek, İstifa kararı almış bulunmaktayız.

Hiçbir şahsın CHP örgütünün üzerinde olmadığını belirtmek isteriz.”

Bizler her zaman CHP'nin bir neferi olarak, partimizin başarılı olması için, her platformda mücadele etmeye devam edeceğiz.

Basın açıklaması için partimize zarar vermemek adıyla üyelerimize mesaj atmadık. Bu zamana kadar ilçemizde faaliyette bulunan sivil toplum kuruluşları, hemşeri dernekleri, odalara, emek ve demokrasi platformu içerisinde bulunan tüm bileşenlerin, bugüne kadar vermiş olduğumuz mücadelede bize vermiş oldukları katkıdan desteklerinden dolayı teşekkürlerimizi ifade ediyoruz.

Bundan sonraki süreçte emekten yana demokrasiden yana olan bileşenlerle alanlarda omuz omuza mücadele etmeye devam edeceğimizi de bilmenizi isterim.”

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler