Eleştiri yağmuruna tuttu

Eleştiri yağmuruna tuttu

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, Efeler İlçe Başkanlığı Kongresinde AK Partili vekillere yüklendi. Çerçioğlu AK Partinin yerel seçimdeki başarısızlığının altındaki nedenleri anlatıp “Milletvekilleri gelirler, giderler, bakarlar. Özlem Çe

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Efeler İlçe Teşkilatı’nın Genel Kurul toplantısında konuşan Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğulu, AK Partili Milletvekillerine yüklendi.

 

HALKTAN KOPUKSUNUZ

 

CHP’nin vatandaşlara iyi bir şekilde anlatıldığını belirten Çerçioğlu, “Zaman zaman basından okuyorum. ‘AKP, aslında biz çalışmıştık ama olmadı’ diyorlar. Olmaz kardeşim olmaz. Siz başarılı olamazsınız. Çünkü siz Aydın’da halktan kopuksunuz, halka tepeden bakıyorsunuz. Ama bizler her zaman halkın içindeyiz. Halkın sorunlarıyla birebir ilgileniyoruz. Her zaman fakir fukara, garip gurabanın yanında  olduk. Olmaya da devam edeceğiz. Zaten zengin işini bilir. Önemli olan o garibanın yanında olabilmek.

 

Biz Cumhuriyet Halk Partililer her zaman garibanın yanında olduk, çiftçinin yanında olduk, esnafımızın yanında olduk. Yılda iki üç kere Aydın’a gelerek seçim kazanamazsınız beyler. Bizler tabanda siyaset yapıyoruz. Bizler halkın içindeyiz. Olmaya da devam edeceğiz” dedi.

 

ÇERÇİOĞLU KADAR BAŞINIZA TAŞ YAĞSIN

 

 AK Partili vekillerin işini yapmadığını ifade eden Çerçioğlu, “Biz Aydın Büyükşehir Belediyesi olarak 24 saat çalışıyoruz. Bizim birlik ve beraberliğimizi hiç kimse bozamaz. Bize günde 100-200 kişi müracaatta bulunuyor. Neden peki, kömür yok diye. Aydın vekillerinin haberi yok. Aydın’a gelip gidip bakarlar. Bir pazara çıkın bakalım file kaç paraya doluyor? Emeklilerin hali ortada , gençler desen işsiz. Siz bir kere bunlara bakın. Özlem Çerçioğlu kadar başınıza taş yağsın. Siz asli görevinizi yapsanız yeter” diye konuştu.

 

AÇIKLAYIN GÖRELİM

 

Aydın’daki jeotermal tartışmalarına da değinen Çerçioğlu, “Artık Aydın’da nefes alınmıyor. Ama Aydın’da yaşamadıkları için, günübirlik gidip geldikleri için bilmiyorlar. Çıkın sabah 5 buçuk, 6’da. İncirliova, Germencik, Mimar Sinan’a gidin Efeler’de. Nefes alınmıyor, çürük yumurta kokusu… Neymiş efendim, zararlı değilmiş! Evet, Avrupa’da tam teknolojiyi uyguladıkları için zararlı değil. Ama ben burada daha bacadan çıkan gazın içeriğini bize açıklayamadın. Çok mu zor? Açıklayın. Ben söylüyorum burada: normal değerlerin kat kat üstünde. Yok, kat kat üstünde değilse, insan sağlığına zararlı değilse açıklayın görelim bunu” ifadelerini kullandı.

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler