Mersin'den Savaş'a Önerge Göndermesi

Mersin'den Savaş'a Önerge Göndermesi

AK Parti Aydın Milletvekili ve KİT Komisyonu Başkanı Mustafa Savaş‘ın, doğalgaz konusunda yaptığı açıklamalara CHP Efeler İlçe Başkanı Polat Bora Mersin’den yanıt geldi.

AK Parti Aydın Milletvekili ve KİT Komisyonu Başkanı Mustafa Savaş, Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin doğalgaz konusunda istekli olmadığı ve belediye meclis üyelerinin verdiği önergeyi kabul etmediğine dair yaptığı açıklamalara CHP Efeler İlçe Başkanı Polat Bora Mersin’den yanıt geldi.

 

Mersin açıklamasında, “Aydın’ın şark kurnazı milletvekili Mustafa Savaş, sözüm ona ilimizde gerçekleşen doğalgaz yatırımlarını değerlendirirken belediyeler doğal gaza destek vermiyor demeye getiriyor. Efendi! Sen herkesi saf bir kendini mi akıllı sanırsın? Sözüm ona doğal gaza gelen %71 zammı unutturacaksın, millete de cambaza bak cambaza diyeceksin öyle mi?

 

Bir de KİT komisyonu başkanıyım diye caka satacaksın. Sayenizde millet doğalgaz şirketine çalışır oldu, maaşından doğalgaz faturasının üstüne kalanla aldığı 2 somun ekmeği sayar oldu… Doğalgaz faturaları asgari ücretle yarışır oldu. Sen otur bu faturaları nasıl düşürürsün ona bak! KİT komisyonu başkanıyım diye gezmeye benzemez bu işler.

 

Sen merak etme bu şehre doğalgaz önce Aydın Belediyesinin sonrasında da Aydın Büyükşehir Belediyesinin üstün gayretleriyle geldi ve yayılıyor. En son Kuyucak için de Nazilli için de yatırım ve genişleme kararları alındı… Verildi dediğin önerge yasaya aykırı olabilir diye kendi meclis üyelerince geri çekildi, senin dünyadan haberin yok.

 

Sana elli kere söyledik fikir sahibi olmadan bilgi sahibi olma diye. Daha dün Hatay’da bir vatandaşımız çocuklarım aç diye kendini yaktı. Bu senin için herhangi bir şey ifade ediyor mu? Ez cümle, sen bunları kafana takma Mustafa Savaş, Botaş Genel Müdürüyle de madem böyle oturup kalkıyorsun çay içiyorsun;  bak vatandaşın evinde kombi var, kapatmış kömür yakıyor onu anlat!.. “Düşürün kardeşim bu faturaları ben KİT komisyonu başkanıyım” de de meydan yiğit görsün. Ha bunları yapamıyorsan, kuru kalabalık yapıp dükkanın önünü kapatma da samimi hizmet edecekler gelsin.” ifadelerini kullandı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler