MHP’li Alıcık 27 Mayıs darbesini andı

MHP’li Alıcık 27 Mayıs darbesini andı

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Aydın İl Başkanı Haluk Alıcık, 27 Mayıs 1960 darbesinin yıl dönümünde hayatını kaybedenleri andı.

Konuyla ilgili basın açıklaması yayınlayan Başkan Alıcık, hayatını kaybedenlere rahmet dileyerek, Türk Milletinin bir daha darbelere teslim olmayacağını ifade etti.

 

MHP’li Alıcık tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: 

27 Mayıs 1960. Türk tarihine yaşanan ayaklanmalar, kalkışmalar, muhtıra ve darbelerin hedefi Türk Milletinin gelişmesine mani olmak amacıyla yapılmıştır. Türk demokrasinin kara lekelerinden 27 Mayıs 1960 darbesi sonrası yargılama süreci, idamların infazı sırasında yaşananlar Türk Devletine düşmanlığının sonucudur. Darbeciler, Fatin Rüştü Zorlu ve Hasan Polatkan'ı 16 Eylül günü sabaha karşı, 17 Eylül’de de hemşerimiz, başbakınımız sayın Adnan Menderes'i İmralı adasında idam etmiştir. Allah ( cc ) rahmet eylesin. 1974 Kıbrıs Türk zaferini hazmedemeyen hainler ve işbirlikçileri 1980 darbesini yaptılar. Türk Milletinin geleceği gençlerimizi idam sehbalarında şehit ettiler. Yüzlerce beyin enerjimizi yok ettiler. İlahi Adalet mutlaka tecelli edecekti, etti 'netekim". Adaleti ve vefalığı ile bölgesinde güçlü olmaya başlayan Türk Devletimizi yıkmak isteyen dışarıdaki hainler ve içerideki işbirlikçileri 15 Temmuz darbe girişiminde bulundular. Çok şükür Türk Milleti teşkilatçı karakteri, birlik ve beraberliği ile hainlere gereken dersi verdi. Milli Şuurun nihayeti Cumhur İttifakı ve Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi kurum, kural ve ilkelerinden mülhem temeli sağlam, uygulaması sağlıklı, sonuçları da göz kamaştırıcıdır.

 

“MHP her zaman darbe karşıtı olacaktır”

 

Demokrasi harici yöntemlerden medet umarak “Bir şekilde iktidar değişikliği” , darbeci gelenekçilerin siyaset ayağıdır, çağ dışı, demokrasi karşıtı bir anlayıştır, Türk Milletimizde karşılığı yoktur. Her kim darbeyi aklından geçiriyorsa, sokaklardan, silahlardan ve zorbalıktan iktidar çıkarmayı hayal ediyorsa bunun en acıklı bedeline katlanmayı da göze almalıdır. Cumhur İttifakı yoluna ve Türkiye’ye hizmetine azimle, inançla, imanla devam edecektir. Türk Demokrasi şehitlerimize, hemşerimiz, başbakınımız sayın Adnan Menderes ve arkadaşlarına, idam sehbalarında "vatan sağolsun" diyen yiğitlere, bütün şehitlerimize Allah ( cc ) rahmet eylesin. Türk Demokrasi tarihinin kara günü olan 27 Mayıs 1960 darbesinin 60.yılında, demokrasi dışı beklentileri ve planları olanlara mesajımızdır." Darbe sevdalıları, demokrasi katilleri her zaman karşılarında Milliyetçi Hareket Partisi’yle Cumhur İttifakı’nı bulacaklardır."

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler