Verdiği sözleri tutmayan başkan olarak anılacaksın

Verdiği sözleri tutmayan başkan olarak anılacaksın

AK Partili Bozdoğan Belediyesi tarafından 71 işçinin işten çıkartılmasına CHP Aydın İl Başkanı Ali Çankır, sert tepki gösterdi. Çankır, “Evine ekmek götürmek dışında bir çabası olmayan insanları sırf siyasi veya ideolojik sebeplerle mağdur etmenin, ekmeği

Cumhuriyet Halk Partisi Aydın İl Başkanı Ali Çankır yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı.

 

“Yaşam ve geçinme şartlarının ağırlaştığı bu kar kış gününde türlü bahanelerle ile Bozdoğan Belediyesinde çalışan 71 kardeşimizin işten çıkarılmasını büyük bir üzüntü ve şaşkınlıkla takip etmekteyiz .Daha önce işten çıkarılan 82 emektar çalışanla beraber evine ekmek götüren 153 baba anne artık evine ekmek götüremiyor Bozdoğan ‘da. Seçimlerden önce her konuşmasında işçinin, emekçinin yanında olduğunu söyleyip son olarak 71 emekçi kardeşimizin işine son veren Bozdoğan Belediye Başkanı bu andan itibaren inandırıcılığı olmayan, verdiği sözleri tutamayan bir başkan olarak anılacaktır.

 

Bir yerde kimin çalışıp kimin çalışmadığını en iyi oradaki emekçiler bilir. Gidersiniz onlara sorarsınız, çalışana hakkını verirsiniz, çalışmayana da yol verirsiniz. Böyle bir tasarrufa kimse de karşı çıkmaz ama evine ekmek götürmek dışında bir çabası olmayan insanları sırf siyasi veya ideolojik sebeplerle mağdur etmenin, ekmeğiyle oynamanın vebalinin altından da kimse kalkamaz.

 

Ufuk Altıntaş’ın yapacağı ve geliştireceği projelerle istihdamı artırması, halka yeni gelir kapıları açması gerekirken işçi kıyımı yapması büyük bir vebaldir.

 

MÜCADELEMİZ DEVAM EDECEK

 

Çankır, açıklamasının devamında, “Belediye Başkanlığı yaşadığı kente hizmet etmekle, halkının talep ve ihtiyaçlarını karşılamakla olacağını birilerinin Ufuk Altıntaş’a anlatması gerekir.71 kişiyi işten çıkarmak tamamen iş bilmemezlik, kin, nefret ve siyasi hesaplaşmanın ürünüdür. İşten çıkarılan kardeşlerimizin her daim yanlarında olacağız. Bu hukuksuzluğu, sığınılan bahaneleri,153 kardeşimizin alın terine göz dikenleri tüm herkese haykıracağız. Mücadelemiz dün olduğu gibi bugün ve yarında işçi, emekçinin hakkı ve hukuku İçin devam edecek.” ifadelerini kullandı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler