YAVUZ BİLGİSİZLİĞİNİN KURBANI OLDU

YAVUZ BİLGİSİZLİĞİNİN KURBANI OLDU

CHP İncirliova İlçe Başkanı Hasbi Akman, AK Partili Metin Yavuz’un İncirliova’da düzenlenen tarım çalıştayında sarf ettiği sözlere yanıt verdi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İncirliova İlçe Başkanı Hasbi Akman, AK Parti Aydın Milletvekili Metin Yavuz’un İncirliova’da düzenlenen tarım çalıştayında sarf ettiği sözlere yanıt verdi. Akman, “Metin Yavuz’un konuya ilişkin dile getirdikleri gerçek dışıdır. Ya bilgisizliğinin kurbanı olmuş hem kendisi hem de partisini rezil etmiş, ya da “ben yalanı söyleyeyim nasıl olsa inanan bulunur” mantığıyla her zaman yaptığını yapmış” dedi.

 

Akman açıklamasının devamında şu ifadeleri kullandı.

 

“Gün geçmiyor ki AK Parti Aydın’da yalan üzerine kurduğu siyasi manevralarına bir yeni yalan daha eklemesin. AK Parti Aydın Milletvekili Metin Yavuz İncirliova’da düzenlenen sözüm ona tarım çalıştayında Acarlar mahallesindeki Aydın Büyükşehir Belediyesi’ne tahsis edildiği ancak belediyenin çalışma yapmadığı yalanını atıvermiş.

 

Yine en iyi bildikleri işi yapmış, çamur at izi kalır diye düşünmüş belli ki ama Sayın Yavuz bu bilgisizlikle o çamurun her tarafını kirleteceğini hesaplayamamış.

 

Metin Yavuz’un konuya ilişkin dile getirdikleri gerçek dışıdır. Ya bilgisizliğinin kurbanı olmuş hem kendisi hem de partisini rezil etmiş, ya da “ben yalanı söyleyeyim nasıl olsa inanan bulunur” mantığıyla her zaman yaptığını yapmış.

 

Eğer bilgisizlikten böyle bir açıklama yapmışsa anlatayım da Sayın Yavuz da öğrensin. Çünkü beyefendi bu olaylar yaşandığında muhtemelen kampanyalı bir otomobil daha satarak kötü giden ticaretini toparlamaya çalışıyordu.

 

Aydın Büyükşehir Belediyesi, bahsi geçen arazide hal yapmak amacıyla Çevre Düzeni Planını değiştirmek için Çevre Şehircilik Bakanlığı'na başvurdu. Bakanlık tarafından aylarca oyalandı ama sonunda, hali o plana dahil ettirdi. Sonrasında Milli Emlak dahil tüm kurumlardan görüşlerini alıp, tüm jeolojik etütlerini de yapıp alt ölçekli imar planlarını da yaptı ve onayladı… Ardından vaziyet planı ile kesin tahsisini alabilmek için kolları sıvadı. Bir yandan da proje hazırlıklarına başladı.

 

Tüm bunlar olurken birden sihirli bir el devreye giriverdi. Ve dönemin valisi güya okul yapılacak bahanesiyle yapmak araziyi Milli Eğitime devretti. Çünkü ortasından 154 KW yüksek gerilim hattı geçen araziye okul yapacaklarmış. Aydın’da “160 çürük okul var” diye pişkin pişkin açıklamalar yaparken, bir de üzerinden 154 KW dev yüksek gerilim hattı geçen okul yapacağız diyorsunuz.

 

POSACI GİBİ REZİL OLURSUN

 

Sayın Yavuz’a tavsiyem, böyle konularda atıp tutmadan önce iyice soruştursun, araştırsın, bilgi sahibi olsun. Sonra “Aydın Büyükşehir Belediyesi’ne tahsis ettik ama çalışmadı” dediğiniz arazide çivi çakmayan, çivi çakmak isteyene de engel olan hükümetinizin ve partinizin emrindekiler çıkar, Rıza Posacı’nın “160 okul çürük” itirafı gibi kendinizi de partinizi de rezil edersiniz.

 

Artık yeter. Çekin elinizi artık Aydınlıların cebinden. Rant ve siyaset uğruna yapmayacağınız şey yok. Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin hizmetlerini, Aydınlı hemşehrilerimiz yıllardır görüyor. Aynı şekilde vatandaşlar sizin rant uğruna Aydın’ı nasıl harcadığınızı da görüyorlar. Sandıklar kurulduğunda Aydın halkı kimi sandıktan çıkardı, kimi sandığa gömdü, iyi hesaplayın. Bundan sonra yalan açıklamalar yapmadan öce de iki kere düşünün.”

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler