İnan GÜL

İnan GÜL

AK Partililer bence meclise gelmesin

AK Partililer bence meclise gelmesin

Bugün Aydın Büyükşehir Belediyesi Kasım Ayı Olağan Meclis Toplantısı 2. Oturumu çok enteresan anlara sahne oldu. 

Her meclis toplantısında klasikleşen Neşe Menderes itirazları bu toplantıda devam etti. Ama Neşe hanım öyle şeyler söyledi ki dinlerken ‘Acaba kendisi ne dediğini biliyor mu’ diye içimden geçirmedim değil.

Yani hakkaten Neşe hanım konuşurken parklardan başladı bir anda hastane ve adliye yapımına zıpladı. Sonra Aydın’a şehir hastanesi ve adalet sarayının yapılmasını Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun engel olduğunu söyledi. 

Daha ilginci ise Neşe hanım teklif yaparak, Aydın Tekstil alanının tescilli duvarlarının yıkılmasını istedi. Yani Özlem Çerçioğlu’na resmen suç işle dedi.

Tabi bu konuşmalara şahit olan diğer meclis üyeleri gülmekten kendilerini alıkoyamadı. Bunu gören Neşe hanım daha da sinirlendi ve tansiyon iyice yükseldi. 

Neşe hanım Başkan Çerçioğlu’na ‘Siz yerel halkı temsil etmiyorsunuz’ ifadelerini kullandı. Tabi Özlem Çerçioğlu’da, ‘Bu halk bana yüzde 54 oy verdi’ cevabını verdi. Haklı mı peki, haklı.. 

Asıl dikkat çeken olay şu. Cumhur İttifakı grubunun birçok üyesinin ‘Biz Neşe hanımın söylediklerine katılmıyoruz. Bu söylemler kendisine ait’ sözleri oldu. Yani kendi grubu dahi Neşe hanımı eleştirdi. Ve bu ilk kez de olmuyor. Sayısız kez Neşe hanım ile grubu arasında anlaşmazlık oldu. 

Tabi tartışma alevlendiği sırada Köşk Belediye Başkanı Nuri Güler sinirlenerek ayağa kalktı. Elinde bulunan kağıtları atarak, ‘Terbiyesizlik bu’ sözleriyle toplantıyı terk etti. 

Nuri Başkan’ın ayağı kalkmadan önce Neşe hanıma söylendiğini de gördüm. O da galiba bu gereksiz tartışmaya sıkıldı ve gruplar arasındaki tartışmaya dayanamayarak salondan çıktı. 

Tabi Nuri Başkan’ın bunu yapması kimse tarafından hoş karşılanmadı. 

Şimdi benim gördüğüm kadarıyla AK Parti grubunda çift başlılık hakim. Neşe hanım bunlar hiçbir şeye itiraz etmiyor, her şeye el kaldırıyor diyerek kendini başkan ilan etmiş olacak ki Mustafa Arı’yı bile takmadan her konuşmayı grubu adına yapıyor. 

Peki AK Partili yöneticiler bunu görmüyor mu? 

Her seferinde Neşe Menderes ile AK Parti grubunun farklı fikirlerde olduğunun farkında değil mi? 

Aslında net konuşmak gerekirse, CHP ve İYİ Parti grubu üyeleri Neşe hanıma gülmüyor. AK Parti’nin düştüğü bu acı duruma gülüyor. 

İçi boş, karşılığı olmayan eleştiriler ve sadece Özlem Çerçioğlu’na yönelik söylemler ile AK Parti her seferinde kendi topuğuna sıkıyor. 

Meclis öncesi bir araya gelerek partide değerlendirme yapmıyorlar mı? 

Bugün nasıl bir yol izleyeceğiz diye konuşmuyorlar mı? 

Yoksa Neşe hanım ben sizi takmıyorum, kendi bildiğim yolda ilerlerim mi diyor? 

Yani acı ama gerçek. Her meclis toplantısı sonrasında Özlem Çerçioğlu size gol atıyor. Verdiği cevaplarla sizin tezlerinizi tek tek çürütüyor. 

Böyle giderse Özlem Çerçioğlu bir dahaki seçimde yüzde 60’ı çok rahat görür! 

Çünkü AK Parti kendi içinde kendine isyan eder hale gelmiş.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
İnan GÜL Arşivi