İnan GÜL

İnan GÜL

Gayri ahlaki ilişkiler, şantaj iddiaları, ses kayıtları. Bu gidişat iyi değil!

Gayri ahlaki ilişkiler, şantaj iddiaları, ses kayıtları. Bu gidişat iyi değil!

Türkiye gündemi bu aralar Sedat Peker’in paylaştığı videolar üzerine kuruluyor. Yurt dışında çektiği videolarda yaptığı açıklamalar ülkemizde birçok soru işaretine neden oldu. 
*
Tabi yapılan yorumlarda bu videoların ‘Pelikancı’ grup olarak bilinen kişiler tarafından organize edildiği söyleniyor. Ne kadar doğru bilemem ama AK Parti içerisinde ciddi çatlaklar olduğu aşikar. 
*
Genel Merkez nezdinde ‘Erdoğan sonrası’ için güç savaşları gün geçtikçe artıyor. 
*
Ancak bu çatışmalar süreçte sadece AK Parti’ye kan kaybettiriyor. Bu gidişle Erdoğan sonrasına AK Parti kalmayacak, kırk parçaya bölünecek. 
*
Erdoğan gücünün son damlasına kadar partisini ayakta tutmaya gayret ediyor. Ancak arkasından çevrilen oyunlar, sadakatsiz partililer ve cebini doldurmanın peşinde olanlar onun bu çabasını yerle yeksan ediyor.
*
Gün geçtikçe AK Parti içerisinde peş peşe olumsuzluklar artıyor. Tayyip Erdoğan’ın ilmik ilmik işlediği ve ömrünü adadığı AK Parti’de işler hiç iyi gitmiyor. 
*
Önümüzdeki genel seçimlerde hangi kriterlere göre adaylar belirlenecek bilmiyorum ama öncelik, ‘Ahlaklı, namuslu, Allah korkusu olan ve sadakati tartışılmayacak’ isimler olmalı. 
*
Peki var mı böyle kişiler, elbette vardır. Ama para babalarından, şatafatlı yaşam süren, çevrem çok diyen ancak boş teneke olanlardan fırsat kalmaz. 
*
İcralık olan, zimmetine para geçirdiği öne sürülen ve ahlaki olarak yaşamı tartışılacak isimlerin milletvekili olmasına dur denilmeli bence. 
*
Yoksa bu kişiler milleti temsil etmeye değil, kendilerini ihya etmeye gidecektir Ankara’ya.
*
AYDIN özelinde konuşacak olursak bir Söke meselesi var ki sormayın gitsin. 
*
Genel Merkez kulaklarını kapatmış, gözlerini yummuş adeta üç maymunu oynuyor sanki. 
*
Arkadaş, bu kadar olayların bir tanesi size ulaşmıyor mu..? 
*
Geçenlerde sahte hesap olduğu belli olan bir mailden gelen e-posta midemi bulandırdı. Gayri ahlaki ilişkiler almış başını gidiyor. 
*
İsim isim yazılarak anlatılan bunca şeyi okuyunca neye uğradığımı şaşırdım. Çocuk aldırma iddiaları, şantaj iddiaları.. 
*
Gelen e-posta da çocuk aldırıldığı öne sürülen doktorun ve hastanenin adı açıkça belirtilmiş. Ne kadar doğru ne kadar yanlış bilemem ama bununla ilgili bir disiplin soruşturması oldu mu acaba..? 
*
AK Partili bir vekilin diğer vekili küçük düşürmek ve itibarını sarsmak için kurduğu öne sürülen düzeni duyunca vay be dedim. 
*
Alınan ses kayıtları, şikayetçi olma ben senin işini hallederim dediği iddia edilen vekil. Ben şikayetçi olursam ticaretim biter diyen iş adamı. Gerçekten şaşırmamak elde değil. 
*
Ama AK Parti Söke’de ki skandallar zinciri saymakla bitmez. Önümüzde ki günlerde konuyla alakalı ciddi haberler yapılacağı söyleniyor. 
*
Genel Merkez duruma el atmazsa, yakın zamanda ulusal medya bu haberler ile çalkalanabilir. 
*
Recep Tayyip Erdoğan gecesini gündüzüne katarak çay kaşığı misali toplamaya çalıştığı oyları, bu teşkilatlar kepçeyle veriyor. 
*
Bir dahaki genel seçimde aday adayı olamayacak kişiler, Erdoğan’ın emeklerini tek tek çalıyor. 
*
Bu gidişle AK Parti’nin Aydın’da 2 vekil çıkarması hayal olacak…
*
Yazımı Erdoğan’ın şu sözüyle bitirmek istiyorum. ‘Hiç kimsenin, seçimlerin ortaya çıkardığı tablodaki konumunu, sorumluluk üstlenmek yerine sistemi kilitlemek için kullanmaya hakkı yoktur.”

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
İnan GÜL Arşivi