Okulda elleri ve gözleri bağlı 30 ceset bulundu

Okulda elleri ve gözleri bağlı 30 ceset bulundu

Gazze Şeridi'nin kuzeyindeki Beyt Lahiya'daki bir okulda 30 kişinin elleri ve gözleri bağlı şekilde cesetleri bulundu. Hamas, İnsan hakları örgütlerine infaza dair suçu belgelemeleri çağrısı yaptı.

Gazze’de bir okulda elleri ve gözleri bağlanmış 30 kişinin cansız bedeni bulundu. Filistin Esirler Cemiyetinden yapılan yazılı açıklamada konuya ilişkin bilgi verildi.

Açıklamaya göre, Gazze Şeridi’nin kuzeyindeki Beyt Lahiya’da İsrail tarafından abluka altında tutulan bir okulda 30 kişinin cansız bedeninin bulunduğu ortaya çıktı.

Olay yerinde bulunanlar görgü tanıkları öldürülenlerin ellerinin ve gözlerinin bağlı olduğunu belirterek bunu alıkonuldukları şeklinde yorumladı.

Esirler Cemiyeti ise bu durumu, “İsrail’in cansız bedenleri bulunan bu kişileri sahada infaz ettiğinin açık bir göstergesi” şeklinde değerlendirdi.

Açıklamada “Gazze’de soykırımın ve alıkonulanlara yönelik zorla kaybetme suçunun 117 gündür devam etmesi nedeniyle alıkonulan Filistinlilerin infazlarına ilişkin verilerin arttığı” kaydedildi.

Ayrıca esir takası kapsamında serbest bırakılan Filistinlilerin tanıklıklarına göre alıkonulanların taciz ve işkenceye maruz kaldığına ilişkin ifadelerdeki artışa dikkati çekildi.

Açıklamada, İsrail’in Gazze’de alıkonulanları “zorla kaybetme”sinin tek açıklamasının, bu kişileri tecrit ederek onlara yönelik işlediği suçları örtbas etmek olduğu belirtildi.

Hamas, İsrail’in Gazze’de 30 Filistinliyi infaz etmesiyle ilgili “suçun” belgelenmesi çağrısında bulundu

– Gazze Şeridi’nin kuzeyindeki Beyt Lahiye’de İsrail güçleri tarafından daha önce ablukaya alınmış olan bir okulda elleri ve gözleri bağlı halde 30 Filistinlinin cesedi bulundu

HAMAS’TAN ÇAĞRI

Hamas, İnsan hakları örgütlerine İsrail’in Gazze’de 30 Filistinlinin elleri bağlı infaz edilişine dair suçu belgelemeleri çağrısı yaptı.

Hamas’tan yapılan yazılı açıklamada, Gazze Şeridi’nin kuzeyindeki Beyt Lahiye’de bulunan bir okulda elleri ve gözleri bağlı 30 Filistinlinin cesedine rastlandığı belirtildi.

Bu olayın Gazze’deki sivil toplum örgütlerinden Filistin Esirler Cemiyeti tarafından belgelendiği kaydedilen açıklamada, işgal ordusunun açıkça infaz etmeyle Filistinli sivillere yönelik bir katliam gerçekleştirdiğine dikkat çekildi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler