Sözümüzü tuttuk diye seçimi kazandık

Sözümüzü tuttuk diye seçimi kazandık

CHP Efeler İlçe Başkanı Polat Bora Mersin, AK Parti Aydın İl Başkanı Ömer Özmen’in CHP’li belediyeler ile ilgili sarf ettiği sözlere cevap verdi. Mersin, “Vadettiklerimizi yapmışız ki kazanmışız” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Efeler İlçe Başkanı Polat Bora Mersin, AK Parti Aydın İl Başkanı Ömer Özmen’in CHP’li belediyeler hakkında sarf ettiği “Siz vaatlerinizi yerine getirin, biz de vaatlerimizin gerçekleşmesi için çalışalım” sözlerine yanıt verdi.

 

Mersin açıklamasında şu ifadelere yer verdi.

 

“AK Parti İl Başkanı Ömer Özmen dersine çalışmamış, söyleyecek sözü olmayan bir talebe gibi “Siz vaatlerinizi yerine getirin, biz de vaatlerimizin gerçekleşmesi için çalışalım” demiş.

 

Sayın Özmen biz vaatlerimizi nasıl söz verdiysek o sırayla ve süratle yerine getirdik ve yeni projeler yapmaya da, devam ediyoruz… Vadettiklerimizi yapmışız ki 2014 ‘de kazanmışız, yapmışız ki 2019’da yine kazanmışız ve kazanacağız.

 

Oturduğun il binasında perdenin arkasından iç geçire geçire baktığın o belediye binası var ya; o bina dahi bu şehrin AK Parti belediyesi olduğu dönemden na-tamam, köhne bir tinerci yuvasıydı. AK Parti belediyesi 5 yıl öyle yattı bir çivi bile çakmadı. Ne zamanki Aydın Belediyesi CHP belediyeciliğiyle, Özlem Çerçioğlu belediyeciliğiyle tanıştı, işte o bina ondan sonra tinerci yuvası olmaktan kurtuldu, tamamlandı, şimdi birmilyon yüzbin Aydınlıya hizmet veriyor.

 

Sayın Özmen, Koçarlı’da çadırda kongre yapmışsın, hala matah bir şeymiş gibi savunuyorsun… Bak o çadırın karşısında Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin Koçarlı halkı için yaptığı hizmet binası var… Hiç gezdin mi içini o binanın Sayın Özmen? Hem salon hem de kültür merkezi var o binada ayrı ayrı… Hasetinizden çatlamayı bırakın artık da, bu güzel tesisleri gezin, kullanın… Sizler için, hepimiz için yaptı Büyükşehir Belediyemiz bu yatırımları… Çadır tiyatrolarının modası geçti, memleket yapılan yatırıma bakıyor, kıldan tüyden çadıra insanların karnı tok Sayın Başkan…

 

Gelelim kullanmış olduğun “hep bir ağızdan saldırmak” ifadesine… Saldırmanın nasıl bir şey olduğunu gerçekten merak ediyorsan kendi partinin milletvekillerine sor… Özellikle de Posacı’ ya… Basının dahi haberleştirirken zorlandığı, gazetecilerin alıntı yaparken bile utandığı ifadelerine bak… Bu partinin il başkanı olarak topla milletvekillerini, parti bütçenden hepsine ortak öfke kontrolü terapisi al sen… Her geçen gün kontrollerini kaybediyorlar; dilleri ile akılları arasındaki bağlantı tamamen kopmuş durumda, rezil oluyorlar, sizleri de rezil ediyorlar… Bir iş beceremeyen bir iktidardan, ağızlarından adeta cüruf saçan insanlara dönüştüler… Ve Sayın Özmen size samimi bir soru sormak isterim ve aynı samimiyetle cevap verme cesareti göstereceğinize inanıyorum…

 

Milletvekiliniz Posacı’ nın benim tekrar zikredemeyeceğim iğrenç ifadelerini destekliyor musunuz, desteklemiyor musunuz? Bütün Aydın’ın nefretle kınadığı bu ifadelerin arkasında durmayacağınıza inancım tam… Gerekirse öfke kontrolü terapileri bittikten sonra, bir de adab-ı muaşeret ve nezaket dersi almalılar… Sen il bütçenden öfke kontrolü terapilerini hallet, söz veriyorum nezaket dersini kendi mütevazi bütçemle ben karşılayacağım.”

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler