Erol Arıkan

Erol Arıkan

Yine aynı senaryo… Yine kanlı terör oyunu…

Yine aynı senaryo… Yine kanlı terör oyunu…

Her alanda teröre karşı mücadele veren Türkiye, “Küresel Güçler”in hedefi!

Türkiye; Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde yeni dünya düzeni içerisinde Türkiye Yüzyılı vizyonuyla güçlü bir konseptle kendinden emin bir şekilde ilerlemeye başlarken ve özellikle Türk Devletleri Teşkilatı kuruluşu ile gerek Avrupa Birliği gerekse NATO ve birçok uluslararası kuruluş artık Türkiye’nin kendi yol güzergahını kendisinin belirlediğinin farkında olmuşken ve Türkiye; Avrupa'dan Çin'e, Anadolu-Orta Asya hattını kurarken, yeni Dünya düzeninde kendisine yeni bir eksen inşa ederken, Türk dünyasının ortak akılla Türk Devletleri Teşkilatı çatısı altında kendisini başarılı bir platform olarak ispatlarken, bölgesinde ve dünyada her bakımdan ağırlığını artırırken ve bunu yaparken de Türk devletleri aralarındaki iş birliğini, gücünü kardeşlik bağlarından, ortak kültür, dayanışma, dil ve geleneklerinden alarak birleştirirken, buna engel olmak isteyen, hazmedemeyen birileri yine teröre sarıldı.

Başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklamaları olmak üzere Türk devletleri liderlerinin Semerkant'taki açıklamaları her zaman olduğu gibi yine ortak düşmanlarımızı yani küresel istilacı vesayet odaklarını rahatsız etti. Hatırlayacak olursak bu vesayet odakları dün Gezi olaylarıyla ülkemizi büyük bir uluslararası komployla karşı karşıya bıraktılar. Aziz milletimiz çok şükür birlik ve beraberlik içerisinde sivil görünümlü bu darbe girişimini kararlılıkla atlattı. Bunun yanı sıra 17-25 Aralık yargısal darbe süreci ile ülkemiz itibarsızlaştırılmaya çalışıldı. Çok şükür aziz milletimiz bu komployu da darbeyi de savuşturdu. Yine bu küresel istilacı vesayet odakları 15 Temmuz'da hem fiziki olarak hem de siyasi olarak ortadan kaldırmak için ülkemizi işgale yeltendiler. Elhamdülillah hem Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan hem de aziz milletimiz hain darbecilerin, işgalcilerin karşısına cesur ve korkusuzca dikilerek hain darbe girişimi bertaraf edildi.

Dün olduğu gibi bugün de tüm bu terör saldırılarının, emperyalist oyunların, algıların, provokasyonların karşısında ülkemizdeki her bir vatandaşımızın geleceğine güvenle bakabilmesi için vizyonlarını genişleten, derinleştiren ve büyüten bir Türkiye ve lideri Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan var. Birçok açıklamamda 2023 seçimleri öncesinde ülkemizin gerek bölgesinde gerekse de Dünya arenasında eşik atlaması bakımından çetin bir yıl yaşayacağının aşikâr olacağını belirtmiştim. Bu sebeple bizlere düşen, küresel istilacı güçlere ve onların içeride besledikleri terör örgütlerine ve terör örgütlerine payanda olmuş siyasi oluşumlarına karşı uyanık olmalı ve bu süreçte Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın vesayet odaklarına ve onların iplerini ellerinde tutanlara karşı 2053 ve 2071 hedeflerinde tam bağımsız bir Türkiye için vermiş olduğu mücadelesinde onun yanında olmaktır.

Milletimiz görüyor ve biliyor…

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde Türkiye’nin nereden nereye geldiğini, ülkemize kazandırılan hizmetleri, vesayet odaklarına karşı verilen mücadeleleri, daha güzel yarınlar için ortaya koyduğu iradeyi, milletimiz görüyor ve biliyor…

Aziz milletimizin bilmesi ve görmesi gereken bir şey var o da şudur ki, İstiklal'deki terör saldırısı; Semerkant Zirvesi'ne, Zengezur Koridoru'na, Türkiye Yükselişi'ne içeride verilen bir cevap ve kahpe bir saldırıdır. İnanıyor ve güveniyorum ki aziz milletimiz büyüyen ve güçlenen Türkiye’mizin gelişmesini, ilerlemesini istemeyen tüm bu küresel vesayet odaklarına, güç merkezlerine ve emperyalist zihniyetlere karşı dik duracak, teröre karşı bir, beraber ve dün olduğu gibi bugün de vatanına, devletine ve lideri Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a sahip çıkacaktır.

Unutmamamız gerekir ki, bizim için vatanımızın bekasından, milletimizin milli birlik, beraberlik ve dirliğinden daha önemli bir şey yoktur ve bütün Dünya bilmelidir ki hiçbir terör örgütünün ülkemizdeki barış, güven ve huzur ortamını bozmasına izin vermeyeceğiz.

Ve unutulmamalıdır ki;

Biz; bir ve beraber oldukça;

Milletimizi bölemeyecekler!
Bayrağımızı indiremeyecekler!
Vatanımızı parçalayamayacaklar!

Kahrolsun PKK !
Kahrolsun TERÖR ÖRGÜTLERİ !
Kahrolsun terör ve terörist destekçileri diyor,

Ve bu duygu ve düşüncelerimle birlikte teröre, teröriste, terörist sevicilere destek veren herkesi lanetliyor, milli birlik ve beraberliğimize kasteden bu hain saldırıda, kahpe terör saldırısında vefat eden vatandaşlarımıza, kardeşlerimize Allah’tan rahmet, yaralı kardeşlerimize ise Rabbimden acil şifalar diliyorum.

Aziz milletimizin başı sağ olsun.
Allah, birlik ve beraberliğimizi bozmak isteyenlere fırsat vermesin inşallah.

Selam ve dua ile…
 

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Erol Arıkan Arşivi